Szklarska Poręba idealnym miejscem na spędzenie wakacji

Po niemal rocznej walce z pandemią nadszedł czas, aby zaplanować wakacyjny urlop.

Po niemal rocznej walce z pandemią nadszedł czas, aby zaplanować wakacyjny urlop.

Każdy z nas nie zależnie czy dziecko, czy dorosły marzy o tym, aby wolne chwile spędzić atrakcyjnie i zapamiętać je na długo. Jeśli Ty i Twoja rodzina lubicie spędzać urlop w górach to idealnym miastem, które warto zwiedzić, jest Szklarka Poręba.

To urokliwe miasteczko mieści się w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim i położone jest w dolinie rzeki Kamiennej. Dzieli się na Szklarską Porębę górną, średnią oraz dolną. Bez wątpienia w tym mieście nie można się nudzić, miło spędzony czas zapewnią nam przepiękne widoki oraz inne atrakcje.

Miejscami, które warto, zwiedzić będąc w tym mieście to:

Wodospad Szklarki

Położony jest na zachwycającym terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Szrenica, która góruje nad miastem

Szczyt ten jest w Głównym Grzbiecie Karkonoszy o wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi krzesełkowa Kolej Linowa. Dzięki kolejce nie musisz martwić się po to, czy starczy ci sił, aby wejść i zejść z tej góry. Na jej szczycie znajduje się schronisko górskie „Szrenica”, gdzie po długim spacerze możesz napić się wody lub zjeść ciepły posiłek.

Wodospad Kamieńczyka
Wodospad Kamieńczyka – Szklarska Poręba

Wodospad Kamieńczyka to największy wodospad znajdujący się w polskich Karkonoszach. Wąwóz Kamieńczyka a dokładnie jego pionowe skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości. Wysokość wodospadu mierzy ok. 100 m długości.

TROLLANDIA

To park linowy, który dzięki wysokościowemu systemowi platform i przeszkód linowych na drzewach zapewni atrakcje każdemu. Park rozrywki podzielony jest na cztery trasy linowe dostosowane do wieku oraz umiejętności. Pierwszy trollinkowo – dla maluchów, drugi dzielny skrzat – dla juniorów, trzeci spacer włóczykija – niebieska przygoda oraz czwarty leśna tułaczka – czerwona przygoda.

Stara Walońska Chata to siedziba spadkobierców średniowiecznych mistrzów w dziele wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych, kwarcu, metali, kamieni szlachetnych, rudy żelaza. W tym cudownym miejscu możemy obejrzeć liczne minerały, zioła lecznicze oraz zakupić pamiątki w postaci pierścionków, ręcznie drewnianych skrzatów oraz innych cudeniek.

W Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie obejrzeć można ponad 3000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu-meteoryt Gibeon, który zafascynuje każdą osobę.

Dinopark to zabawa dla dzieci a mogą one w tym parku zobaczyć na własne oczy dinozaury. Rekonstrukcje tych fascynujących stworzeń podziwiać będziemy wśród skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu.

Zakręt Śmierci znajduje się na wysokości 775m n.p.m. i jest on bardzo ostry oraz niebezpieczny (łuk prawie 180%). Zakręt śmierci jest również dobrym miejscem do podziwiania panoramy Karkonoszy, Kotlinę Jeleniogórską oraz miasto.

Cudowne, zabierające dech w piersi miasto, którym jest, Szklarska Poręba oferuje nam wiele więcej rozrywek. Bez wątpienia tutaj kupisz o wiele taniej niż w innych górskich miastach oscypki. Dzieci nie zależnie od wieku oraz płci i zainteresowań znajdą coś dla siebie. Przyjeżdżając, tutaj do tego miasta musisz nastawić się na moc atrakcji. Jeśli chcesz być pewien, że zwiedzisz każdy zakątek tej cudownej oraz przepięknej miejscowości to nie wahaj się i zakup ilustrowane mapy dostępne w każdym sklepiku.

Dzięki nim nie tylko będziesz wiedział, gdzie prowadzą szlaki. Mapka sprawdzi się, również podczas zdobywania szczytów bowiem w każdym górskim schronisku zbiera się stemple. Stempelek z górskiej wspinaczki to wspaniała pamiątka oraz potwierdzenie dla niedowiarków, że naprawdę udało Ci się zdobyć dany szczyt.

Artykuł przy współpracy z portalem e-wczasy.pl oferującym m.in. noclegi w Szklarskiej Porębie.

Wakacje w Czechach – co warto zobaczyć?