Czym zachwyca i zaskakuje Tunezja? Oto największe ciekawostki

Tunezja znana jest przede wszystkim jako kierunek na wczasy all inclusive. Mało kto wie, że to kraj, w którym aż roi się od niesamowitych atrakcji.

Tunezja znana jest przede wszystkim jako kierunek na wczasy all inclusive. Mało kto wie, że to kraj, w którym aż roi się od niesamowitych atrakcji.

Tunezyjczycy mają też ciekawe zwyczaje, tradycje i kulturę. Plenery rodem z Hollywood, północnoafrykańskie Koloseum czy XVI-wieczne kawiarnie to zaledwie wstęp do tunezyjskich ciekawostek.

Tunezja – zachwycająca i zaskakująca

Tunezja to kraj o wielu obliczach, który skrywa mnóstwo skarbów. Oprócz przepięknych plaż i doskonałych hoteli, znajdziesz tu światowej klasy zabytki, zielone gaje palmowe, urokliwe miasteczka. Atrakcje i ciekawostki o Tunezji można wymieniać w nieskończoność, dlatego poniżej znajdziecie zaledwie wstęp do tego, co w tym kraju zaskakuje i zachwyca. Najlepiej jednak zobaczyć te wspaniałe miejsca na żywo, np. wybierając się na do Tunezji z ITAKĄ.

Amfiteatr w El Jem – Koloseum Północnej Afryki

Czy wiesz, że w Tunezji znajduje się wpisany na listę UNESCO amfiteatr, który jest największą rzymską budowlą w tej części Afryki? Trzeci co do wielkości rzymski amfiteatr, który do dziś zachował się w lepszym stanie niż Koloseum, znajduje się w El Jem. Na widowni tej imponującej rozmiarami budowli mogło zasiadać nawet do 30 tysięcy osób. Dziś organizowane są tutaj różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Zielone oazy pośród gór

Tunezja posiada na swoim terytorium zachwycające swoją urodą miejsca, jak górskie oazy – Tamerza i Chebika. Ta druga jest znacznie popularniejsza wśród turystów. Obie otoczone są ścianami gór i urzekają widokiem lazurowych jezior, tworzonych przez wpadające do nich prosto z górskich ściany wodnych kaskad i soczyście zielonych palm kołysanych przez delikatne podmuchy ciepłego wiatru.

Starożytne imperium

Niedaleko stolicy kraju, Tunisu, znajdują się wpisane na listę UNESCO ruiny Kartaginy. Miasto było jednym z najważniejszych ośrodków handlowych starożytnego regionu Morza Śródziemnego i jednym z najbogatszych miast klasycznego świata. Kartagina była kananejską kolonią fenicką, która dzięki dynamicznemu rozwojowi stała się stolicą imperium punickiego. Spacerując po ruinach, można niemal przenieść się w czasie i zobaczyć oczyma wyobraźni ogrom miasta i usłyszeć jego gwar.

Tataouine – filmowa gwiazda na Saharze

Fani „Gwiezdnych Wojen” po prostu muszą odwiedzić Tunezję. To właśnie tutaj, w małym miasteczku Tataouine na Saharze kręcono ten film. Niedaleko znajduje się także wioska, której domostwa wykuto w skałach – Matmata. Filmowcy dostrzegli w tym miejscu gwiezdny potencjał, dzięki czemu do dziś zachowały się tu elementy scenografii, które chętnie odwiedzają turyści z całego świata.

Kawa w XVI-wiecznej kawiarni

W Tunezji mnóstwo jest miasteczek, które oszałamiają swoją urodą. Jednym z nich jest Sidi Bou Said, które zachwyca białymi domkami z błękitnymi drzwiami i okiennicami. Słynie także z niepowtarzalnej atmosfery, docenianej przez artystów, pasjonatów sztuki i miłośników piękna. Aby lepiej poczuć klimat miasteczka, najlepiej usiąść i zrelaksować się przy filiżance kawy w Cafe des Nattes. Kawiarnia ma długą i bogatą historię, bo początki jej funkcjonowania sięgają XVI wieku.

Musisz przyznać, że Tunezja to faktycznie czarujące i bardzo ciekawe miejsce. Dla głodnych wiedzy o tym wyjątkowym zakątku mamy dobrą wiadomość – inne ciekawostki o Tunezji poznasz TUTAJ.