Ile kosztuje i jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wyjazd?

Ile kosztuje i jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wyjazd?

Jeżeli już planujesz najbliższe wakacje, warto przypomnieć o pewnej ważnej rzeczy, która niestety często ucieka z pamięci. Jest nią ubezpieczenia turystyczne na https://wakacyjnapolisa.pl/. Niezależnie od tego, czy podróżujesz na własną rękę, czy z biurem podróży, warto zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne na cały okres swojego wyjazdu. Jest to forma zabezpieczenia twoich interesów, która daje ci poczucie bezpieczeństwa, a w razie wypadku lub choroby, zapewni pokrycie sporej części kosztów. Oferty na ubezpieczenie podróżne ma wiele firm, jednak ich zakres może bardzo się od siebie różnić. W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego a koszty leczenia

Wiele osób uważa, że mając kartę EKUZ, turystyczne ubezpieczenie nie jest im potrzebne. Nic bardziej mylnego. Posiadacze kart EKUZ mogą liczyć na darmowe leczenie w ramach ogólnodostępnej opieki medycznej na terenie UE, nie pokrywa ona jednak kosztów prywatnej opieki medycznej. A pamiętać należy o tym, że nie we wszystkich krajach Europy system leczenia jest tam dobrze rozwinięty jak w Polsce i bardzo często jedynie prywatna opieka medyczna jest dostępna w miejscu wypoczynku. Tak na przykład jest na greckich wyspach. Ubezpieczenie turystyczne, na które się decydujesz, powinno zatem obejmować pokrycie kosztów leczenia, włącznie z leczeniem na COVID-19, a także transportem chorego do kraju. Nie są to jednak jedyne opcje, które dobra polisa podróżna powinna zawierać.

KL — Ubezpieczenie kosztów leczenia

Tak jak wyżej napisaliśmy, wariant KL jest jednym z ważniejszych w Twojej polisie podróżnej i należy zadbać o to, by obejmował on nie tylko świadczenia ambulatoryjne, ale również leczenie w szpitalu, również obejmując choroby przewlekłe. Bardzo często zdarza się bowiem że w ogólnych warunkach ubezpieczenia znajduje się katalog wyłączeń, wśród których znajdują się choroby przewlekłe, jak np. nadciśnienie itp.

NNW — Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Wybierając się na wakacje, nikt raczej nie zakłada, że ulegnie wypadkowi. Niestety nigdy nie można tego wykluczyć i twoje podróżne ubezpieczenie powinno mieć opcję NNW w zakresie. Jeśli na wakacje lub wyjazd wybierasz się celem uprawiania sportów, sprawdź, czy wybrane ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów ekstremalnych itp.

Ubezpieczenie dla osób podróżujących służbowo

W pewnych przypadkach ubezpieczyciele rozgraniczają ubezpieczenie podróżne na takie dla osób podróżujących prywatnie, np. w celu wypoczynku i dla tych, którzy podróżują służbowo, np. są w delegacji. Jeżeli ta opcja dotyczy cię, upewnij się, że polisa działa w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Jeśli tak nie jest, być może wystarczy dokupić dodatkowy wariant lub rozszerzyć polisę.

Ubezpieczenie bagażu

Na pewno wiele razy słyszałeś o zagubionym przez linie lotnicze bagażu. W większości przypadków po pewnym czasie udaje się go odnaleźć i trafia on do właściciela, ale do tego momentu musi on sobie zorganizować zastępczą odzież i akcesoria we własnym zakresie. Mając ubezpieczenie bagażu, od razu po zgłoszeniu i potwierdzeniu faktu zagubienia możesz otrzymać wypłatę odszkodowania. Pozwoli ci ono zrobić niezbędne zakupu i da pełną swobodę dalszego podróżowania.

Jaki jest koszt ochrony ubezpieczeniowej w podróży?

Ile będziemy musieli zapłacić za dobre ubezpieczenie podróżne? To zależy od tego, na jak długi czas jest potrzebna ochrona. Uśredniając, nie powinno to przekraczać kwoty 4 do maksymalnie 10 złotych za dobę. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ile-kosztuje-ubezpieczenie-turystyczne-na-wakacje/.