karkonosze

Karkonosze – co warto zobaczyć?

To wyjątkowe pasmo górskie przyciąga amatorów pieszych wędrówek, przyrodników oraz tych, którzy chcą się nacieszyć wypoczynkiem w pięknym otoczeniu. Karkonosze to idealny kierunek dla tych, dla których urlop w górach ma być przede wszystkim wspaniałą przygodą. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tej części kraju?

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Karkonoszach. Świetnie rozwinięta baza noclegowa oraz liczne atrakcje sprawiają, że dla wielu turystów to właśnie ta miejscowość staje się najlepszym punktem wypadowym w góry. A co można zobaczyć na terenie tego letniska? Szklarska Poręba zachwyca słynną Leśną Hutą, w której można poznać dzieje miejscowej huty szkła. Kusi też willa Hauptmannów oraz pełne niezwykłych skarbów Muzeum Mineralogiczne. Ze Szklarskiej Poręby można też urządzać ciekawe wycieczki na Szrenicę oraz spacery do tak pięknych miejsc, jak wodospad Szklarki. Karpacz To ważne letnisko i rewelacyjny punkt wypadowy na Śnieżkę – najwyższy szczyt w Karkonoszach. Karpacz to również tak wspaniałe atrakcje, jak słynny kościół Wang, który trafił tu z odległej Norwegii. Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Zabawek – oto kolejne niespodzianki, dzięki którym turystom spędzającym wczasy w Karpaczu nuda z pewnością nie będzie grozić.

Jelenia Góra

Jelenia Góra

Wycieczki po terenie Jeleniej Góry to nie lada gratka dla wszystkich miłośników historii. W tym mieście można ujrzeć piękny rynek z klasycystycznym ratuszem oraz wiele kamienic, które swoimi historycznymi elewacjami mogą zachwycać do dziś. Muzeum Karkonoskie kusi ciekawą kolekcją artystycznego szkła, z kolei w jeleniogórskich świątyniach czekają na zwiedzających cenne zabytki sztuki sakralnej. Miasto to przyciąga jednocześnie wspaniałą okolicą: pobliskim zamkiem Chojnik oraz uzdrowiskową dzielnicą – Cieplicami.

Piechowice

W czasie wycieczki po karkonoskich miejscowościach, warto odwiedzić też Piechowice. Tu główną atrakcją jest Huta Szkła Kryształowego „Julia”. Od 150 lat produkowane są tu piękne wyroby z kryształu. Turyści, którzy odwiedzą to miejsce, będą mogli zdobić sporo informacji na temat metod produkcji szkła, będą też mogli spróbować samodzielnie wykonać przedmiot z kryształu. Dzięki takim atrakcjom, huta ta cieszy się wielkim powodzeniem wśród gości, a chętnych do jej zwiedzenia nie brakuje.

wodospad karkonosze

Karkonosze to wyjątkowe góry, na terenie których każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Wczasy w tej części kraju mogą się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą, a różnorodne atrakcje sprawią, że nuda nikomu tu nie zagrozi.serwisie są cenami netto, należy doliczyć do nich podatek VAT (23%).Pałac w Rogalinie
Tunis
Gdańsk atrakcje