Ciekawe miejsca w Polsce na długi weekend

Szlak zamków gotyckich na Pomorzu

W całej Polsce znajdziemy wiele bardzo interesujących szlaków, dzięki którym zobaczyć możemy wiele interesujących miejsc. Szlaki turystyczne znajdujące się na Pomorzu często umożliwiają nam lepsze zwiedzenie zabytkowych budowli i bliższe poznanie historii.

Trafić można tutaj na przykład na Szlak Zamków Gotyckich, do których zaliczone zostały głównie zamki pochodzące z okresu krzyżackiego. Wszystkie te zamki są warte odwiedzenia nie tylko ze względu na samą wartość historyczną tych miejsc, co jest oczywiste, ale również ze względu na różnego rodzaju wydarzenia czy imprezy, które są tam organizowane. Szlak Zamków Gotyckich na Pomorzu obejmuje średniowieczne budowle znajdujące się na Warmii i Mazurach, na Powiślu oraz Kaszubach i jest ich w sumie 12.

Jednym z najpopularniejszych gotyckich zamków jest zdecydowanie zamek w Malborku, który jest największą zachowaną w tak dobrym stanie twierdzą w całej Europie. Zamek ten wpisany został na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i jego popularność nie mija – wciąż odwiedzany jest przez rzesze turystów nie tylko z całego kraju ale również i świata.”Zamek w Gołuchowie
Zamek Chęciny
Wołowiec