Green Velo

Trasa Green Velo

1 Gwiadka2 Gwiadki3 Gwiadki4 Gwiadki5 Gwiazdek (Oceń artykuł)
Loading...
Autor:
  1. Home
  2. /
  3. Turystyka
  4. /
  5. Trasa Green Velo

Popularność turystyki rowerowej w Polsce od kilkunastu lat stale rośnie. W związku z tym rozrasta się również infrastruktura – powstają liczne ścieżki rowerowe, szlaki, a nawet samoobsługowe punkty serwisowe. Mimo to trasa Green Velo bezsprzecznie dzierży palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o rozmach inwestycji i mimo że została wytyczona i oznakowana stosunkowo niedawno zdążyła już obrosnąć wśród rowerzystów legendą.

Trasa Green Velo, czyli Wschnodni Szlak Rowerowy

Szlak Green Velo, nazywany również Wschodnim Szlakiem Rowerowym to trasa licząca blisko 2000 km. Biegnie przez pięć województw – świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie i mazurskie pozwalając podróżującym nią rowerzystom zobaczyć wszystkie barwy tych nadal nie do końca odkrytych terenów. Po drodze mamy okazję z bliska przyjrzeć się jeziorom, rzekom, lasom we wszystkich odcieniach, spotkamy również liczne zabytki, jak chociażby kompleks klasztorny w Supraślu, katedrę we Fromborku, starówkę w Przemyślu i wiele innych.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Ruchome wydmy

Szlak został dostosowany do potrzeb zarówno zaawansowanych rowerzystów, którzy zwykli podczas jednego dnia przebywać około 50 – 100 km, jak i do rowerzystów okazjonalnych, których interesują głównie wycieczki kilkunastokilometrowe. Szlak jest całkowicie bezpieczny, prawie nie koliduje z ruchem samochodowym, a jeśli już to jest to ruch ograniczony.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Wyspa Zamkowa

Trasa Green Velo – długość

Zwiedzanie Polski z wykorzystaniem Green Velo może nigdy się nie skończyć. Wzdłuż samej trasy znajdziemy jeszcze 8000 km innych szlaków stanowiących niezwykle złożoną sieć. Liczba atrakcji turystycznych z jakimi mamy do czynienia po drodze jest trudna do oszacowania – są ich setki, a może tysiące.
Baza noclegowa i kulinarna jest dobrze rozbudowana i cały czas się rozwija – szlak przyciąga coraz więcej rowerzystów zarówno z Polski jak i z całego świata. Po drodze bez problemu znajdziemy miejsca idealne do odpoczynku czy stojaki na rowery umożliwiające przypięcie roweru i pieszy spacer po okolicy.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Mysia Wieża

Początek szlaku znajduje się w Elblągu, koniec natomiast w Końskiem, w województwie świętokrzyskim. Przebycie całej trasy stanowi nie lada wyzwanie, jednak to, co ma ona do zaoferowania niewątpliwie zrekompensuje nam wysiłek.

Podobne miejsca w Polsce

Nowo dodane ciekawe miejsca w Polsce

post-image
Turystyka Zamki w Polsce

Szlak Orlich Gniazd

W Polsce istnieje wiele szlaków turystycznych, które każdego roku zachwycają rzesze podróżników. Jednym z najbardziej atrakcyjnych jest Szlak Orlich Gniazd, który dzięki swemu położeniu oraz specyficznej aurze przyciąga tysiące osób spragnionych przygody. Szlak Orlich Gniazd – Co to jest?...
post-image
Zamki w Polsce

Pałac w Rogalinie

Nowy pomnik historii, którego nie znasz?! Oto jak w pełnej krasie prezentuje nam się Pałac w Rogalinie Być może wiele osób znało to miejsce, być może nawet ktoś z czytających odwiedził oddział Muzeum w Poznaniu. Jednak nie można dać...
post-image
Aktualności

Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na nową wystawę czasową „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Przed wynalezieniem lunety ludzie obserwowali gwiazdy nieuzbrojonym okiem. Przełomem w poznawaniu „ciał niebieskich” było wynalezienie w...
post-image
Militaria Technika Turystyka

Borne Sulinowo miasto widmo

Doskonałym przykładem „perełki”, która błyszczy pełnią blasku w północno-zachodniej części Polski jest miejscowość Borne Sulinowo – niewielkie miasteczko, które słynie z intrygującej historii i wielu atrakcji turystycznych. Zanim jednak przejdziemy do tych najważniejszych warto zaprezentować krótki, acz niezmiernie ciekawy...
WIĘCEJ MIEJSC
WIĘCEJ MIEJSC