obozy językowe cypr

Obóz językowy na Cyprze, czyli bezpieczna nauka angielskiego w 2020 roku

Na szczęście na chwilę obecną w wielu popularnych destynacjach sytuacja epidemiczna jest już opanowana i pozwala na organizację kolonii oraz obozów dla dzieci i młodzieży przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa. Do takich krajów należy Cypr – jedno z najmniej dotkniętych epidemią państw w Europie, gdzie organizowane są obozy językowe dla osób chcących uczyć się angielskiego.

Na czym polega obóz językowy?

Najprościej mówiąc obóz językowy to taki rodzaj wakacyjnego wyjazdu za granicę, który stanowi doskonałe połączenie nauki z letnim wypoczynkiem. W trakcie obozu uczestnicy uczą się danego języka obcego w jego „naturalnym środowisku”, czyli w kraju, w którym jest to język urzędowy lub powszechnie wykorzystywany do komunikacji. Taka forma kursu językowego sprawia, że kontakt z językiem jest stały i obejmuje nie tylko zajęcia prowadzone w grupach, ale przede wszystkim zwykłe, codzienne sytuacje komunikacyjne – zarówno pomiędzy uczestnikami, jak i w relacjach z mieszkańcami danego kraju.

Grupy dobiera się tak, aby członkowie musieli używać języka, którego się uczą, do porozumiewania się między sobą. To przekłada się na większą motywację uczestników do poznawania języka obcego i lepszą efektywność nauki oraz skutkuje szybkim uzyskaniem samodzielności językowej.

Korzyści z wyjazdu na obóz językowy

Poza efektywnością nauki języka obcego uczestnictwo w obozie językowym ma wiele innych zalet. Do najważniejszych korzyści należą przede wszystkim:

  • pełna immersja w języku i kulturze danego kraju oraz uczestnictwo w jego codziennym życiu,
  • możliwość poznania i zaprzyjaźnienia się z rówieśnikami pochodzącymi z innych krajów i kręgów kulturowych,
  • pokonanie nieśmiałości oraz przełamanie barier w mówieniu w języku obcym,
  • liczne atrakcje i aktywności ukierunkowane na dodatkowe wspieranie nauki języka obcego,
  • atrakcyjna forma spędzania wakacji za granicą.

Dzięki zamieszkaniu na czas trwania obozu za granicą uczestnicy mają okazję poznać zwyczaje, kulturę i mentalność mieszkańców danego kraju, co pozwala im samodzielnie zweryfikować autentyczność wielu stereotypów oraz pozbyć się uprzedzeń.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego na Cyprze?

Jak już wspominaliśmy, Cypr jest jednym z tych krajów, które zostały jedynie w minimalnym stopniu dotknięte pandemią COVID19, tak więc ryzyko epidemiczne związane z wyjazdem na obóz językowy na Cyprze jest niezwykle niskie. Co równie istotne, mieszkańcy tej wyspy są pozytywnie nastawieni do odwiedzających ich kraj turystów, a język angielski jest na Cyprze drugim językiem urzędowym.

obozy językowe cypr

Dzięki temu uczestnicy odbywających się na tej wyspie obozów językowych w pełni korzystają z możliwości szlifowania swoich umiejętności językowych w różnorodnych sytuacjach.

Do bezdyskusyjnych atutów Cypru należą także: doskonała pogoda (około 340 słonecznych dni w ciągu roku), czyste, piaszczyste plaże, smaczna kuchnia, niemal zerowe zagrożenie przestępczością oraz niskie, atrakcyjne ceny.

Warto zaufać profesjonalistom!

Aby wakacyjny obóz językowy na Cyprze spełnił pokładane w nim nadzieje, najlepiej zdecydować się na uczestnictwo w wyjazdach organizowanych przez renomowane, cieszące się dobrymi opiniami biura turystyki językowej. Wybierając ofertę, warto zwrócić uwagę nie tylko na program danego wyjazdu (zarówno w zakresie zajęć obowiązkowych, jak i fakultatywnych), ale także na doświadczenie w organizacji obozów językowych i posiadane przez organizatora akredytacje oraz certyfikaty. Stanowią one gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług.

W Polsce od ponad 30 lat do ścisłej czołówki organizatorów wyjazdów językowych do krajów na całym świecie należy ATJ Lingwista – jedna z najstarszych marek polskiej turystyki językowej, posiadająca m.in. akredytację międzynarodowego stowarzyszenia International Association of Language Centres i amerykańską akredytację biur podróży NACTA.