Okres II Wojny Światowej
Na terenie naszego kraju znajduje się mnóstwo pamiątek po III Rzeszy, zarówno na ziemiach okupowanych w czasach wojny jak i tzw. ziemiach odzyskanych, które przed wojną znajdowały się pod jurysdykcją Niemiec.
Wiele spośród tych obiektów fascynuje nie tylko badaczy militariów, ale również łowców tajemnic. Jednym z nich jest zlokalizowany w Ludwikowicach Kłodzkich obiekt któremu nadano wdzięczną nazwę „Muchołapki”.
Hipotezy na temat Muchołapki
Czym była Muchołapka tak naprawdę nie wiemy. Najprawdopodobniej był to obiekt wykorzystywany do badań nad maszynami latającymi pionowego startu.
Muchołapka znajduje się na terenie pod którym zlokalizowana jest tzw. Riese – gigantyczna sieć podziemnych tuneli i obiektów wybudowanych w latach 1943 – 1945, rozpoczęta ale niedokończona.
Riese to istne podziemne miasto. Działalność którą prowadzili tu Niemcy była ściśle tajna. Nie wszystkie dokumenty które tłumaczą przeznaczenie zlokalizowanych tu obiektów zostały przez badaczy odnalezione.
Wiemy tyle, że zastosowanie Muchołapki miało ścisły związek z tym co działo się w pobliskiej kopalni Wacław (Wenceslaus), która już w roku 1933 została przejęta przez wojsko.
Dlaczego właściwie Muchołapka budzi tak duże emocje? Przede wszystkim ze względu na kształt. Maszyny, do których testowania została wzniesiona musiały mieć okrągły kształt, zupełnie jak UFO obserwowane na całym świecie przez tysiące osób.
UFO, a Muchołapka?
To właśnie istnieniu Muchołapki zawdzięczamy jedną z hipotez na temat pochodzenia UFO – maszyny te miały być przedłużeniem idei które powstały w Nazistowskich Niemczech, które później za amerykańskie pieniądze zostały rozwinięte przez tych samych naukowców którzy je stworzyli właśnie w kopalni Wacław.
Obiekty testowane w Muchołapce zdaniem niektórych badaczy miały mieć napęd antygrawitacyjny.
Zdaniem naukowców napęd taki jak do tej pory nie powstał i mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie został stworzony. Naukowcom dotąd nie udało się jednak wyjaśnić do czego właściwie Muchołapka była Niemcom potrzebna i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.
Naprawde to „Muchołapka” jest podsawą zbiornika prawdopodobnie na gaz. Identyczne budowle można zobaczyc w serialu STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE ODC. 3 Ściśle Tajne w 20min38 sek filmu. Akcja dzieje się w środku tych budowli któe znajdowały śie na terenie jakiegoś zakładu pracy na terenie Łodzi lub Płocka. Odcinek można zobaczyc na YouTube
Prawdopodobnie Muchołapka to rodzaj generatora energii elektrycznej – posiadała na konstrukcji kopułę a na dole rodzaj statywu połączonego z kopułą osią do której był zamocowany wirnik , na obwodzie były uzwojenia stojana , pod statywem była instalacja wykorzystująca rtęć , po zsynchronizowaniu parametrów z energią geomagnetyczną wirnik powinien się kręcić . Wyobrażam sobie jak ta instalacja się trzęsła i głośno wyła.
„Muchołapka” to po prostu pętla dawnej kolejki łańcuchowej. 100 lat temu był to jeden z podstawowych środków transportowych do urobku lub węgli. Zawierała napęd – ogromne koło z przekładnią i motorami oraz mechanizmy do załadunku lub automatycznego rozładunku wagoników transportowych. Obok były silosy lub przenośniki taśmowe które przkazywały urobek na wagony lub pryzmy. Nie miało to nic wspólnego z żadnymi reaktorami lub legendarnymi wynalazkami nazistów. Każda większa kopalnia lub elektrownia miała takie coś. Oczywiś ie ocalały do dziś tylko nieliczne, no i obrosły mitami i legendami.
Muchołapkę należy oddzielić od projektu Riese. Była to zwyczajna chłodnia kominowa dla elektrowni, która funkcjonowała przy kopalni. Po upadku kopalni elektrownia działała jeszcze kilka lat, nawet po wojnie.
Dokładni tak. Nie rozumiem po co dorabiane są teorie spiskowe. Identyczne obiekty są w wielu miejsca. Przykładowo w dawnej cementowni w Jaworznie.