Jezioro jeziorak - ciekawe miejsca w Polsce

Jezioro Jeziorak

Na terenie Polski znajduje się wiele jezior które imponują rozmiarami. Wśród nich Jeziorak zajmuje bardzo ważne miejsce – ten zbiornik wodny jest najdłuższy w naszym kraju (ponad 27 km) a pod względem powierzchni zajmuje miejsce szóste.Do Jezioraka najłatwiej będzie dotrzeć kierując się w stronę Iławy. Miasto żyje w dużej mierze z obsługi turystów korzystających z atrakcji oferowanych przez zbiornik. A liczba tych atrakcji jest naprawdę imponująca.

Jezioro Jeziorak główne atrakcje

Przede wszystkim Jeziorak stanowi raj dla wszystkich amatorów sportów wodnych. Niezależnie od tego, czy uprawiamy kitesurfing, windsurfing, żeglarstwo czy kajakarstwo możemy być pewni że na tym jeziorze na pewno nie będziemy się nudzić. Obiekt fantastycznie wypada pod względem infrastrukturalnym, ma rozbudowaną bazę noclegową i kulinarną. Odwiedzenie go jest też świetną okazją do tego, aby poznać innych żeglarzy lub windsurferów, wymienić się z nimi doświadczeniami i nawiązać przyjaźnie.

Jeziorak jest również prawdziwą mekką nurków słodkowodnych i wędkarzy. Jego wody są przejrzyste a krajobraz znajdujący się pod taflą naprawdę niesamowity. Zbiornik obfituje w liczne gatunki ryb takich jak szczupaki, liny, węgorze, karasie, karpie czy okonie. Panujące w nim warunki sprzyjają rybom, dzięki czemu często dorastają one do rozmiarów które budzą respekt – niejeden wędkarz właśnie nad Jeziorakiem złowił największą rybę w swoim życiu.

Jezioro Jeziorak wyspy

Wizytówkę Jezioraka stanowią wyspy – jest ich tu aż 16. Dzięki nim krajobraz jest niesamowity i to z każdej perspektywy – z lotu ptaka, przystani czy pokładu jachtu. Na wyspach często możemy spotkać rzadkie gatunki ptaków. Spotkania z gatunkami pospolitymi, jak czaple, kormorany czy żurawie są na porządku dziennym.

Oprócz Iławy najsłynniejszą spośród zlokalizowanych przy Jezioraku miejscowości jest wieś Siemiany. Słynie z nietypowego mikroklimatu zawdzięczanemu bliskości jeziora i otaczającym je lasom. Ośrodek ten jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród osób mających problemy z układem oddechowym. Siemiany to również jedna z tych miejscowości, w których bardzo łatwo spotkać kogoś sławnego – wielu ludzi kultury upodobało ją sobie jako miejsce wypoczynku.