jantar

Jantar. Co robić w mieście, gdy pogoda nie dopisuje?

Jantar przyciąga turystów przede wszystkim piaszczystą plażą i możliwością zażywania kąpieli w morzu. Co jednak zrobić, gdy pogoda nie dopisuje? W Jantarze nie ma mowy o nudzie! Polecamy atrakcje dla całej rodziny.

Jantar to kameralna wieś leżąca na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa miejscowości pochodzi od dawnego określenia bursztynu. Okolice wsi obfitowały w ten niezwykły surowiec. Co więcej – Jantar leżał na trasie bursztynowego szlaku, czyli drogi handlowej, którą organizowano transport tego surowca. W okresie wakacyjnym odbywają się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynów.

Sprawdź Jantar apartamenty i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem nad morzem!

Jantar – najważniejsze atrakcje

Największą atrakcją wsi Jantar jest bez wątpienia szeroka, piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem. Niestety, pogoda nad polskim morzem nie zawsze dopisuje – wtedy plażowanie przestaje być przyjemne. Na szczęście w Jantarze jest co robić nawet wtedy, gdy pada deszcz. Poznaj atrakcje Jantaru:

  • Muzeum Bursztynnictwa – mieści się w budynku szkoły podstawowej przy ul. Rybackiej. W czasie roku szkolnego na zwiedzanie trzeba się wcześniej umówić. Muzeum składa się z czterech sal wystawowych, w których znajdują się m.in. eksponaty poświęcone historii wsi i dziejom bursztynnictwa. Można tu zobaczyć także cenne okazy bursztynu z zatopionymi wewnątrz owadami i roślinami.
  • Wąskotorówka – w sezonie letnim przez Jantar przejeżdża Żuławska Kolej Dojazdowa, zwana potocznie wąskotorówką. Kursuje na trasie: Nowy Dwór Gdański/Sztutowo – Stegna – Jantar – Prawy Brzeg Wisły (Mikoszewo). Trwająca godzinę przejażdżka to dobra okazja, by lepiej poznać okolicę.
  • Indiańska Wioska – znajduję się tu unikatowa kolekcja oryginalnego rękodzieła Indian z różnych regionów Ameryki Północnej oraz przedmioty, które służą Indianom do codziennego użytku i obrzędów. To jedyna tego typu atrakcja na Pomorzu Zachodnim!
  • Pasieka „U strusi” – to gospodarstwo o profilu edukacyjnym, w którym znajdują się wystawy związane z życiem pszczół oraz strusi. Poza eksponatami można tu również zobaczyć żywe zwierzęta. Prawdziwą atrakcją jest zamieszkiwany przez pszczoły szklany ul.
  • Mini zoo – można tu spotkać m.in. lamy, alpaki, osły, kangury, zebrę czy daniela. Niektóre ze zwierząt można nawet nakarmić. Mini zoo jest połączone z ptaszarnią, w której mieszkają pawie, strusie i przypominające strusie nandu.

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun&Snow, oferującą apartamenty nad morzem i w innych regionach kraju. Wszystkie obiekty są dezynfekowane i wietrzone po każdym pobycie, a personel zachowuje wszelkie normy bezpieczeństwa – po to, by w czasie zagrożenia epidemiologicznego zapewnić gościom jak najspokojniejszy odpoczynek.