torby podróżne

Torby podróżne – po czym poznać dobrą?

Wielu osobom pakowanie się na wyjazd kojarzy się z prawdziwą udręką. Nie dość, że trzeba pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, to jeszcze w dodatku zawsze powstaje problem, do czego się zapakować. W takich momentach warto sięgnąć po torby podróżne. Zobacz, jak rozpoznać dobrą torbę podróżną.

Torba podróżna – kieszenie i sposób zapinania

Jednym z ważniejszych elementów torby podróżnej jest rozmiar kieszeni głównej i liczba kieszeni dodatkowych. Kieszeń główna powinna mieć dużą pojemność, żeby zmieściła wszystkie niezbędne podczas wyjazdu rzeczy, zwłaszcza ubrania. Kieszenie dodatkowe przydają się z kolei na wszelkiego typu akcesoria. Możemy do nich zapakować kosmetyki, ładowarki i inne dodatki, do których chcemy mieć szybki i wygodny dostęp.

Nie bez znaczenia jest również sposób zapinania kieszeni. Najbardziej praktyczne jest zapinanie na zamek, który gwarantuje szczelność i chroni nawet najmniejsze elementy garderoby czy drobne akcesoria przed zagubieniem. Jednakże w przypadku kieszeni głównej zapinanie na zamek to nie wszystko, bo znaczenie ma również szerokość otworu, który powstaje po jej otwarciu. Im szerszy otwór, tym łatwiej jest wyciągać i wkładać rzeczy. To ważne nie tylko ze względu na wygodę, ale również wygląd wyciąganych z torby ubrań, gdyż duży otwór pozwala uniknąć brzydkich zagnieceń.

Ułatwienia podczas transportu

Przenoszenie torby podróżnej, szczególnie gdy wyobrazimy sobie duże torby podróżne, może wymagać sporo wysiłku. Na szczęście producenci przewidzieli różne metody noszenia i dzięki temu transport torby nie wymaga zwykle zbyt wiele wysiłku.
Niemal każda dobra torba podróżna jest wyposażona w dwoje krótkich uchwytów, z pomocą których można ją łatwo podnieść i przenieść na półkę w pociągu czy włożyć do bagażnika samochodu. Jednocześnie mają one długi pasek do przerzucenia na ramię, dzięki któremu można wygodnie przenieść torbę na dłuższym odcinku, np. z taksówki do hotelu czy z samochodu do pociągu.Często zdarza się również, że duże torby podróżne renomowanych producentów są wyposażone w kółka, które dodatkowo ułatwiają transport bagażu na dłuższe odległości. Dzięki temu nie trzeba nosić ciężkiej torby podczas wędrówki na dworcu w poszukiwaniu właściwego peronu, lecz wystarczy ciągnąć ją za sobą, co znacząco odciąża kręgosłup.

Torby podróżne – trwały materiał

Dobre torby podróżne mają nie tylko funkcjonalnie zaprojektowane wnętrze oraz uchwyty służące do transportu, ale są niezwykle trwałe. Są one użyte z mocnych tkanin, odpornych na wodę i niezwykle odpornych na uszkodzenia różnego rodzaju. W newralgicznych miejscach, czyli na rogach i pod spodem, są one wzmacniane, dzięki czemu torba nie przeciera się i przez całe lata prezentuje się jak nowa.

Nie bez znaczenia jest również kolorystyka torby. Dobre torby podróżne mają elegancki wygląd i stonowane kolory. Dzięki nim z powodzeniem mogą być one używane nie tylko podczas luźnych wypraw ze znajomymi, ale również w czasie podróży służbowych, nawet wtedy, gdy obowiązuje biznesowy dress code.