Singapur – miasto wielkich możliwości

Jedno z największych miast portowych w Azji Południowo-Wschodniej i jednocześnie centrum kultury sztuki czy biznesu, to jest właśnie Singapur. Państwo-miasto o specyficznej społeczności i doskonałe centrum wypadowe do zwiedzania dalszych zakątków Azji.

Singapur jest dość specyficznym miastem o ciepłym klimacie i jednocześnie chłodnych zasadach społecznych. Mandat można już dostać za plucie na ulicy czy palnie papierosów w miejscu publicznym. Do tego w Singapurze obowiązuje kara śmierci za gwałt, morderstwo, posiadanie narkotyków i kilka innych ciężkich przestępstw. Zanim wybierzemy się do tego miasta, warto zapoznać się z jego prawem i obyczajami, aby nie doświadczyć przykrych sytuacji. Jednak sam Singapur to wypoczynek, relaks i ciepły klimat, a restrykcyjne prawo w przypadku jego stosowania, można potraktować jako „ciekawostkę”.

Jak odwiedzić Singapur – samodzielnie czy z biurem?

Wycieczki do Singapuru czy wakacje w Singapurze można zaplanować samodzielnie, ale należy brać pod uwagę fakt, że w przypadku problemu zostajemy sami na swojej łasce. Zaplanowanie wycieczki z profesjonalistami pozwala na względnie większe bezpieczeństwo i lepszą opiekę. Do tego należy nastawić się na to, że doświadczeni piloci czy regionalni eksperci dobrze znają język, obyczaje i piękne miejsca. Właśnie znajomość lokalnej społeczności, kultury czy fantastycznych zabytków pozwalają na wykrzesanie maksimum ze zwiedzania Singapuru. Wielkie miasta skrywają wielkie tajemnice i również nieszablonowe atrakcje dzienne oraz nocne. Bardzo dobrym przykładem wycieczki z polskim przewodnikiem, który świetnie pokaże Singapur, jest https://wczasywazji.pl/wycieczki/singapur.html. Sam Singapur jednak jest początkiem niesamowitej przygody.

Singapur – świetna baza wypadowa w inne regiony

Kiedy Singapur zostanie zwiedzony wzdłuż i wszerz to warto zwróć uwagę na państwa go otaczające. Wycieczki do Azji czy wakacje w Azji nie muszą się ograniczać wyłącznie do jednego miasta, prawda?

Malezja, urocze państwo, które leży w pobliżu Singapuru, umożliwia wypad na weekend samolotem. Langkawi w Malezji oferuje coś dla entuzjastów leżenia i pieszych wędrówek np.: rajskie plaże oraz zdobywani szczytów gór Tanjung Rhu, które ukażą przepiękne widoki. Również Cameron Highlands – herbaciane wzgórza oferują urokliwy odpoczynek. Dzięki nim uzyskuje się oddech od tropikalnych upałów i otrzymuje piękne zapachy ze smakiem, czyli nietuzinkowy kwiatostan z truskawkami.

Zwiedzania ciąg dalszy…

Jeśli sam Singapur i Malezja to za mało, warto wybrać się również do Indonezji czy Bangkoku. Oba kraje oferują zarówno dziką naturę, starożytną architekturę – świątynie, jak i możliwości wielkiego miasta. Zakupy w nocnych sklepach, kluby muzyczne, tajski boks, a nawet wycieczki na mtocyklach – to właśnie oferują nocne eskapady np.: w Bangkoku.

Tak zróżnicowane prawo, kultury wymagają profesjonalnej organizacji wyjazdu. Jeśli nie chcemy samodzielnie rezerwować hoteli, lotów czy regionalnych wycieczek, to warto zaufać specjalistom takim jak https://wczasywazji.pl/o-wczasywazji/nasz-zespol.html.