Atrakcje przyrodnicze USA – TOP 3

Podróż po Stanach Zjednoczonych może obfitować w najróżniejsze atrakcje – tym razem wybraliśmy trzy miejsca, które warto zobaczyć ze względu na walory przyrodnicze. USA słynie z malowniczych zakątków – co warto uwzględnić podczas wyprawy do Stanów? Oto nasz TOP 3.

Stany Zjednoczone słyną z malowniczych atrakcji – należą do nich m.in. zróżnicowane pod względem fauny i flory parki narodowe. Podczas podróży po USA warto odkryć wybrane z nich – m.in. Wielki Kanion Kolorado, Park Narodowy Doliny Śmierci, Park Narodowy Arches.

Park Narodowy Arches – piękno Dzikiego Zachodu

Park Narodowy Skalnych Łuków w stanie Utah słynie z intrygujących form geologicznych oraz oryginalnych łuków. Powstają one w wyniku erozji trwającej ponad 150 milionów lat. Teren ten znajduje się na podłożu solnym – tutejsza gleba składa się z bakterii, alg, grzybów i porostów, a malownicze doliny i skalne ściany sprawiają, że miejsce uznaje się za jedno z najpiękniejszych zakątków Dzikiego Zachodu USA.

 

 

Wielki Kanion Kolorado – prawdziwy fenomen natury

Wielki Kanion Kolorado w stanie Arizona jest jednym z najważniejszych cudów natury na świecie – każdego roku przybywa tu prawie pięć milionów turystów. Największy przełom rzeki to jedna z atrakcji, które trzeba zobaczyć, będąc na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Wielki Kanion Kolorado można zwiedzać przez cały rok, a infrastruktura turystyczna jest doskonale zorganizowana – najpierw trzeba jednak określić, ile można poświęcić czasu na odkrywanie jego uroku, gdyż punktów widokowych jest tu pod dostatkiem – np. Mather Point, Grandview Point czy Desert View Watchtower.

 

 

Park Narodowy Doliny Śmierci – najgorętsze miejsce na świecie

Park Narodowy Doliny Śmierci w stanie Kalifornia i częściowo w stanie Nevada zapiera dech w piersiach formacjami skalnymi oraz niezwykłą kamienną pustynią. Można tu ujrzeć niezwykłe wyschnięte słone jeziora oraz krater wulkaniczny o głębokości ponad 230 m. Na terenie parku znajduje się kilka punktów widokowych dla turystów – m.in. Dante’s Point, z którego roztacza się panorama całej doliny. Warto przygotować się do tej wyprawy, gdyż teren jest wymagający, ale widoki gorącego pustkowia wszystko wynagrodzą

.

 

Wyprawom do USA sprzyja też zmiana przepisów wizowych – od 11 listopada 2019 Polaków nie obowiązują już wizy na wyjazdy turystyczne i biznesowe do Stanów Zjednoczonych. Trzeba tylko zarejestrować się w systemie, aby można było wyjechać na 90 dni.