Brak śniegu w Polsce? W Alpach mamy go pod dostatkiem!

Zima w Polsce nas nie rozpieszcza. Są jednak miejsca, w których można cieszyć się śnieżnymi stokami i widokami jak z zimowej bajki.

Zmiana klimatu

Jeszcze dziesięć, piętnaście lat temu zimy w Polsce były zupełnie inne. W okresie stycznia i lutego można było liczyć na intensywne opady śniegu, który grubą warstwą pokrywał stoki. Obecnie, pogoda jest niepewna, od paru lat mamy do czynienia z zimami, podczas których zdarza się zaledwie kilka dni z pogodą typową dla tej pory roku. W miejscowościach typowo górskich ta sytuacja jest nieco lepsza, ale jednak nigdy nie ma pewności co do aury. Utrudnia to w dużym stopniu organizację zimowych wyjazdów. Nie wiadomo czy w wybranym przez nas terminie stoki będą nadawały się do szusowania. Takie nieudane rezerwacje oznaczają stratę pieniędzy i urlopowego czasu. Są jednak miejsca, w których w dalszym ciągu narciarską pogodę mamy gwarantowaną.

Alpy – raj dla miłośników sportów zimowych

Idealną opcją dla miłośników sportów zimowych są Alpy. Włoskie, francuskie czy na przykład austriackie stoki zachęcają do zimowych wyjazdów, szusowania na nartach lub snowboardzie i wypoczynku w kurortach. W okresie zimowym wyjazdy w Alpy pozwalają na złapanie oddechu i wyrwanie się z codzienności. Z jednej strony, możemy spędzić tam czas w znakomitych kurortach, stanowiących doskonałą bazę hotelowo-gastronimiczną, z drugiej strony – cała infrastruktura związana z trasami narciarskimi stoi na najwyższym światowym poziomie. Alpejskie miejscowości to idealne destynacja na okres ferii zimowych, kiedy to podróżujemy całymi rodzinami. Zróżnicowany poziom trudności tras sprawia, że odnajdą się na nich zarówno profesjonaliści jak i początkujący. Liczne animacje dla dzieci czy szkółki narciarskie i snowboardowe wypełnią czas maluchów i pozwolą rodzicom oddać się białemu szaleństwu. Alpy to zimowy raj także dla osób, które cenią sobie malownicze okoliczności natury. Nie do przecenienia są widoki na górskie, ośnieżone szczyty. Warto też mieć na uwadze, że atmosfera małych, alpejskich kurortów jest naprawdę bajkowa.

Organizacja wyjazdu

Warto wyjazd na stok zorganizować z odpowiednim wyprzedzeniem. Tuż przed jego terminem możemy mieć gigantyczny problem z rezerwacją przelotów czy noclegów. Warto sprawdzić kurorty pod kątem interesujących nas tras, czy dojazdu. Jeśli mamy na urlop mniej czasu i nie podróżujemy samochodem lepszym pomysłem może być bliżej położone miejsce, na przykład w Austrii czy Szwajcarii.
Niekoniecznie musimy organizować wyjazd samodzielnie. Są biura, które zajmą się tym za nas i od A do Z zaplanują urlop. Jednym z wiodących liderów w Polsce organizujących wyjazdy na narty i snowboard jest SnowShow. Organizator dba o wszystkie aspekty wyjazdu, także skipass czy ubezpieczenie. Dodatkową zaletą jest przystępna cena.

Urlop powinien nas cieszyć. Jeśli więc nie lubimy załatwiać kwestii organizacyjnych, dlaczego nie skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zajmą się planowaniem wyjazdu. Szczególnie, że SnowShow na bieżąco sprawdza oferowane resorty i dba o to, aby w ofercie znalazły się najbardziej atrakcyjne dla miłośników sportów zimowych miejsca. W Polsce o śnieżną zimę trudno, na szczęście jednak nie trzeba jej daleko szukać.