Tanie loty z Katowic – dokąd można polecieć?

Katowice to baza wypadowa nie tylko do innych polskich miast, lecz także kierunków zagranicznych. Linie lotnicze oferują podróżnym bilety w atrakcyjnych cenach. Już w kilka godzin można dostać się np.: do Frankfurtu, Londynu, Amsterdamu.

Tanie loty obsługuje Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Lotnisko oferuje zarówno krajowe, jak i zagraniczne wyloty. Katowice to doskonała baza wypadowa, nie tylko do wielu miast polskich (np.: Lublina, Poznania, Bydgoszczy, Szczecina, Gdańska, Krakowa), lecz także miejsc poza granicami kraju, np.: w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Holandii.

Loty z Katowic do Niemiec

Z Katowic można komfortowo dostać się do zachodniej części Europy. W Niemczech samoloty lądują w takich miastach, jak: Dortmund, Düsseldorf, Berlin, Hamburg, Norymberga, Frankfurt. Stolicą, a jednocześnie największym miastem Niemiec, jest Berlin. Kilkumilionowe miasto to miejsce, gdzie nie można się nudzić i każdy turysta znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, niezależnie od pory roku. Odwiedzając Berlin, warto zobaczyć Bramę Brandenburską jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w całej stolicy. Do ciekawych miejsc należy również plac Gendarmenmarkt z przepiękną Katedrą Francuską, Mur Berliński czy tętniąca życiem Kreuzberg, czyli dzielnica współczesnych artystów, studentów i hippisów oraz kulinarna mekka dla każdego świadomego konsumenta.

Loty z Katowic do Wielkiej Brytanii

Z Katowic można również polecieć do Wielkiej Brytanii, a konkretnie do takich miast, jak: Liverpool (położony na zachodnim wybrzeżu Anglii), Londyn (leżący nad Tamizą, stolica Wielkiej Brytanii), Doncaster (usytuowany na terenie South Yorkshire), Birmingham (w hrabstwie West Midlands), Manchester (znajdujący się tuż u podnóża Gór Pennińskich) czy Edynburg (stolica Szkocji). Unitarne państwo wyspiarskie to miejsce, które chętnie odwiedzają turyści z różnych stron świata. Jednym z bardzo chętnie odwiedzanych miast Wielkiej Brytanii jest Londyn. Obowiązkowe miejsca na mapie każdego turysty to między innymi: słynny londyński zegar Big Ben, diabelski młyn London Eye, Tower Bridge z przepiękną z twierdzą Tower of London, szekspirowski Globe Theater czy Waterloo.

Loty z Katowic do Holandii

Tanie loty z Katowic do Holandii można zakupić do takich miast, jak: Eindhoven (położone w prowincji Brabancja Północna) i Amsterdam (nazywany potocznie Wenecją Północy). Stolica kraju jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, przyciąganych głównie przez malownicze uliczki pełne kolorowych kamienic, popularne i przytulne coffee shopy czy dzielnicę czerwonych latarni. W Amsterdamie warto zrobić sobie wycieczkę i przejechać się ulicami miasta wypożyczonym rowerem lub skorzystać z rejsu wodnym tramwajem po kanałach, które tworzą charakterystyczny kształt pierścienia i rozciągają się pomiędzy tysiącami mostów. Odwiedzając stolicę, warto również spróbować jednego z kulinarnych specjałów tego miejsca, jak: frytki z sosem, naleśniki poffertjes, kanapki ze śledziem, kapusta kiszona z ziemniakami i kiełbasą, zupa fasolowa czy bułki z nadzieniem broodje.