hotel we wrocławiu

City break na Dolnym Śląsku. Jaki hotel we Wrocławiu wybrać?

Stolica Dolnego Śląska jest doskonałym kierunkiem na city break o każdej porze roku. Jeśli planujesz taki wyjazd, wcześniej dokładnie rozważ, jaki hotel we Wrocławiu zarezerwować, aby maksymalnie wykorzystać czas i spędzić go w przyjemny sposób, bez nadmiernego pośpiechu. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, szukając noclegu na taki wyjazd.

Komfort na dobrym poziomie

City break zakłada co prawda raczej niskobudżetowy pobyt, przy wyborze odpowiedniego miejsca na nocleg nie warto jednak ciąć kosztów. Po męczącej podróży i długim zwiedzaniu  komfortowy odpoczynek okaże się konieczny, a kilkuosobowy pokój w najtańszym hostelu z pewnością go nie zapewni. Zdecydowanie lepiej zainwestować w hotel we Wrocławiu w dobrym standardzie z wygodnym łóżkiem i łazienką w pokoju. Regeneracja w takich warunkach sprawi, że następnego dnia obudzisz się wypoczęty i pełen sił do dalszego zwiedzania.

Wyżywienie

Dużym plusem okaże się także śniadanie wliczone w cenę noclegu. Gdy podczas niedługiej podróży każda minuta wydaje się cenniejsza niż złoto, szkoda byłoby tracić czas na zakupy i samodzielne przygotowywanie porannego posiłku czy poszukiwanie restauracji serwującej energetyczne śniadania. Ponadto ograniczona pora serwowania hotelowych śniadań skutecznie zmobilizuje do wcześniejszego wstania, a co za tym idzie – do dłuższego korzystania z uroków miasta.

Pełne wyposażenie

Pełne wyposażenie ma szczególnie istotne znaczenie, jeśli planujesz podróż pociągiem, autobusem lub samolotem, czyli środkami transportu, które wymagają ograniczenia wielkości bagażu. Wybierając hotel we Wrocławiu, warto się zatem upewnić, czy w pokoju znajdują się ręczniki, kosmetyki i suszarka do włosów. To skróci twoją listę rzeczy do zabrania, co najpewniej docenisz dopiero na miejscu. Chyba że nie przeraża cię perspektywa zwiedzania miasta z ciężkim plecakiem po wymeldowaniu się z hotelu czy dźwigania walizki z dworca kolejowego lub autobusowego.

Bliskość węzłów komunikacyjnych

Przed tym ostatnim możesz się jednak ustrzec, rezerwując hotel blisko wrocławskiego Rynku, czyli w ścisłym centrum miasta. Jest ono dobrze połączone siecią tramwajową i autobusową z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi. Dzięki temu nie będziesz musiał głowić się nad długim i skomplikowanym dojazdem z przesiadkami do miejsca zakwaterowania. Nieco ponad kilometr od dworca kolejowego i autobusowego znajduje się Q Hotel Plus Wrocław. Po wyjściu z pociągu lub autobusu wystarczy zaledwie kwadrans, aby się w nim znaleźć. Poza tym wygodnie można się z niego dostać również na lotnisko.

Hotel blisko wrocławskiego Rynku i zabytków

Bliskość Starego Miasta to również bliskość najważniejszych atrakcji Wrocławia: Starego Ratusza, Pręgierza, Dzielnicy Czterech Wyznań, Ostrowa Tumskiego, Panoramy Racławickiej czy wieżowca Sky Tower z imponującym tarasem widokowym. Od każdego z tych miejsc hotel blisko wrocławskiego Rynku będzie dzieliła odległość niewyczerpującego spaceru. Jako że zabytki są położone w niedużej odległości od siebie, w krótkim czasie da się zwiedzić sporą część miasta bez korzystania ze środków transportu miejskiego.

Wielość zabytków o dużej wartości historycznej i ukrytych między nimi nieoczywistych turystycznie miejsc spoza szlaku czynią ze stolicy Dolnego Śląska atrakcyjny kierunek na krótki wyjazd nastawiony na zwiedzanie i rozrywkę. Odpowiednio dobrany hotel blisko wrocławskiego Rynku pozwoli w komfortowy sposób korzystać z uroków miasta, w ciągu dnia zanurzając się tłumie turystów, a po zmroku chłonąc atmosferę nocnego życia.