Romantyczny Weekend dla Dwojga. Na co zwrócić uwagę.

Większość par spędza ze sobą dużo czasu ale tak naprawę są nie ze sobą a obok siebie. Sprzątają, gotują, załatwiają sprawy lub spędzają czas z rodziną. Nawet chodzą na randki i choć to cenne chwile, mają w sobie coś z rutyny. Często są to te same restauracje, kina i sale koncertowe.Jeśli masz dość takiej rutyny z pewnością możesz wykorzystać ten olśniewający moment na wybór czegoś nowego i ekscytującego co ożywi wasze wspólne chwile i przełamie tą monotonie.

Jednym ze sposobów są wakacje – nic nadzwyczajnego, wystarczy tylko weekend we dwoje z dala od zgiełku i innych osób. Wakacje z partnerem mogą być cudownym sposobem potrzebnym do ożywienia związku i dodania iskry. Od czego zacząć? No cóż, ważna będzie na pewno komunikacja.
Zapytaj swojego partnera/partnerkę: „Czego oczekujesz od tych wakacji i gdzie chciałbyś je spędzić?” Zakładając że nie jest to tajemnica czy niespodzianka warto wcześniej ustalić jakie macie preferencje i plany co do takiego weekendu.
Proponuję zapytać się nawzajem i naprawdę wysłuchać, jaki jest pożądany rezultat tych wakacji. Aby wzmocnić więź emocjonalną z partnerem, ważne jest, aby czuć się wysłuchanym i zrozumianym. Kiedy już wiesz, czego naprawdę chce twój partner od wakacji, możesz stworzyć plan korzystny dla obu stron. Prawdziwe zrozumienie pragnień i potrzeb partnera oraz walidacja tych z twoim zachowaniem znacznie przyczyni się do pogłębienia waszych więzi ”.

Pamiętaj, że chcesz, aby to było relaksujące doświadczenie. Jeśli planujesz za dużo, skupisz się raczej na trzymaniu się harmonogramu niż na byciu obecnym i braniu udziału w doświadczeniach. Czerpiąc z badań nad pamięcią i emocjami, wiemy, że emocje są spoiwem, które pozwala nam tworzyć długotrwałe wspomnienia w mózgu. Więc daj sobie szansę, aby poczuć wszystko ze swoim partnerem podczas takie weekendu. Jeśli to zrobisz, jest większa szansa, że ​​zapamiętasz to na całe życie. Niech ten weekendowy wyjazd we dwoje będzie czymś naprawdę romantycznym, leniwym i wyjątkowym. Wspaniałe przeżycia mogą zapewnić oferty na prezentmarzen.com. Zdecydowanie warto się im przyjrzeć a na pewno każda para znajdzie tam inspirację i coś dla siebie wybierze.

Romantyczny weekend to oczywiście uczucia, bliskość i jeszcze raz uczucia. Ale aby naprawdę pogłębić więź emocjonalną, można wybrać coś nowego dla was obojga. Wspólne uczenie się czegoś to doświadczenie, które może pogłębić każdą więź, a także zwiększyć poczucie wzajemnego podekscytowania i sprawić, że związek będzie mniej stagnacyjny. Niezależnie od tego, jaką aktywność wybierzesz, zjazd na linie, ceramikę lub wycieczkę po browarze, upewnij się, że jest to nowe doświadczenie dla was obojga. Uwolnijcie się od ról, które odgrywacie na co dzień w pracy czy w domu.
Żonglujemy tak wieloma rolami w naszym codziennym życiu. Na wakacjach ty i twój partner powinniście czuć się zachęceni do porzucenia swoich tytułów i zaangażowania się w czystsze poczucie siebie. Jesteście tylko wy dwoje!

Co jeszcze powinieneś zrobić aby wasz weekend był udany? Zdecydowanie zrezygnować z elektrycznych gadżetów. Odłożyć na bok wszelkie udogodnienia typu laptop, tablet czy smartfon. Rozmawiaj, śmiej się, baw i słuchaj Twojej drugiej połówki. Wakacje czy właśnie weekendowy wyjazd we dwójkę to świetny sposób, aby skupić się na okazywaniu miłości i spędzaniu wspólnie pięknych chwil, o których na co dzień zapominamy.