Sposób na wakacje bez wyjeżdżania z miasta? Zapisz dziecko na półkolonie w Poznaniu

Ciepłe miesiące roku sprzyjają odpoczynkowi od szkolnych obowiązków. Jeśli jeszcze nie ustaliliście, w jakiej formie Wasza pociecha spędzi letni czas, mamy dla niej coś ekstra. Czy wiecie, jakie korzyści płyną z uczestnictwa dziecka w półkoloniach letnich w Poznaniu?

Po pierwsze: świetna metoda na kontakt z językiem obcym

Półkolonie letnie w Poznaniu stanowią fantastyczną formę na połączenie zabawy i nauki – w lekki, nieobciążający i atrakcyjny z perspektywy dziecka sposób. W czasie gier i zabaw, zarówno ruchowych, wykonywanych na świeżym powietrzu, jak też warsztatów plastycznych i kulinarnych, odbywających się w zaciszu obiektu, język obcy rozbrzmiewa przez cały czas. W ten sposób wrasta w kontekst sytuacyjny, stając się w pełni naturalną częścią porozumiewania się w grupie rówieśniczej. Taka forma nauki i zabawy jest najprzyjemniejszym i najbardziej efektywnym sposobem pogłębiania kompetencji lingwistycznych.

Po drugie: zapewnione całodzienne wyżywienie

W przerwach pomiędzy zabawą znajdzie się również czas na pyszne posiłki – drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Po szaleństwach potrzeba dostarczyć organizmowi energii do dalszych figli. O zbilansowanie diety dba firma cateringowa przyrządzająca dania. Z pełnym menu rodzice mogą się zapoznać w świetlicy. Jeżeli dane dziecko potrzebuje posiłku bezglutenowego czy bez laktozy, nie ma problemu. Każdy uczestnik ma prawo zgłosić swoje indywidualne wymagania żywieniowe jeszcze przed rozpoczęciem cyklu zajęć.

Po trzecie: atrakcyjne warsztaty tematyczne

Dla ogólnego rozwoju motoryki, sprawności i wiedzy dzieci oraz dostarczenia wartościowej rozrywki najmłodszym podczas półkolonii organizowane będą interesujące zajęcia tematyczne. Warsztaty kulinarne, plastyczne, muzyczne czy teatralne pozwolą im rozwijać naturalne talenty i predyspozycje, a także próbować sił w zupełnie nowych dla siebie dziedzinach.

Po czwarte: aktywność fizyczna

Aktywne uczestnictwo w letnich półkoloniach to przede wszystkim szansa na wzięcie udziału w licznych zabawach na świeżym powietrzu. To również szansa na oderwanie pociechy od ekranu telewizora, smartfona czy komputera. Szeroki wybór aktywności pozwala dopasować je do możliwości, wieku i preferencji dziecka. Mecze, gry, zabawy ruchowe, rozgrywki terenowe, scavenger hut – to początek tego, co czeka uczestników półkolonii. Taka forma spędzania wakacji wiąże się ze współzawodnictwem i nauką zdrowej rywalizacji. Dziecko wyrabia w sobie nawyki przydatne w dorosłym życiu, takie jak upór, determinacja i dążenie do celu. Nauczy się też przegrywać.

Po piąte: nowe przyjaźnie i kontakty

Człowiek to istota społeczna. W coraz większej liczbie rodzin są tylko jedynacy, którzy nie mogą w naturalny sposób ćwiczyć emocji i relacji z rówieśnikami, bo ich zwyczajnie obok siebie nie mają. Dzięki półkoloniom Twoja pociecha może nawiązać nowe kontakty, a kto wie – może nawet przyjaźnie, które przetrwają próbę czasu. Uczą się również pracować zespołowo, wspierać się w ważnych momentach i uzupełniać kompetencjami.