Stare Miasto w Gdańsku to nie tylko zabytki. Co robić poza zwiedzaniem?

Wizyta w centrum Gdańska nie musi ograniczać się odwiedzenia najważniejszych zabytków. Tym, którzy nie przepadają za zwiedzaniem, a jednocześnie nie wyobrażają sobie, aby pominąć Stare Miasto, Gdańsk proponuje w samym swoim sercu znacznie więcej ciekawych aktywności.

Jeśli tylko odrzucisz przewodniki i zejdziesz z typowego turystycznego szlaku, uda ci się spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Idź za modą i zapachem regionalnych dań z restauracji, daj się uwieść muzyce z barów i podążaj za luksusem, jaki zapewnia wynajem apartamentów. Czekają cię ciekawe doświadczenia.

Zaczerpnij łyk kultury

W Gdańsku Głównym skupia się kulturalne życie miasta. W ciągu dnia możesz tam wyjść na spotkanie ze sztuką. W kamienicach położonych w samym centrum, na ul. Powroźniczej, Piwnej, Szerokiej i Grobla I, są rozrzucone Oddziały Gdańskiej Galerii Miejskiej. Jeżeli nie lubisz napuszonej i poważnej atmosfery galerii sztuki, te miejsca powinny przypaść ci do gustu. Kameralne, pozbawione tłumów pozwalają w spokoju kontemplować dzieła lokalnych i zagranicznych twórców. Wieczorem możesz się natomiast udać na spektakl do Teatru Wybrzeże lub wybrać na film do kina w centrum handlowym Forum.

Idź na zakupy

Otwarte w 2018 r. Forum jest jednak przede wszystkim mekką dla amatorów mody i dobrego stylu. Przestronne i nowoczesne już od progu pozwala poczuć się modnie. Znajdują się tam sklepy najbardziej znanych renomowanych marek, które wyznaczają kierunek, jakim podąża branża fashion. Poza tym komercyjnym olbrzymem modowe oblicze Starego Miasta tworzą także mniej narzucające się, ale bardziej oryginalne i nietuzinkowe punkty. Trzeba ich szukać w uliczkach, w których ulokowały się butiki, np. Colorat czy Luz, z ubraniami zaprojektowanymi według autorskiej koncepcji i wymykającymi się aktualnym trendom.

Udaj się w kulinarną podróż

W każdej podróży musi się znaleźć czas na posiłek. Jeżeli nie zadowalasz się fast foodami czy przeciętnym menu w barze mlecznym, koniecznie udaj się na Stare Miasto. Gdańsk nigdzie indziej nie oferuje tak wielu kulinarnych doświadczeń w wyszukanej odsłonie. Po smaki z różnych zakątków świata wybierz się na ul. Garbary i Długi Targ, po najsmaczniejsze ryby – do lokali wzdłuż Motławy. Prawdziwym fenomenem na kulinarnej mapie miasta jest jednak restaurant market Słony Spichlerz. Obejmuje 9 konceptów gastronomicznych, których menu odpowiada różnym gustom. Chcąc zafundować sobie niepowtarzalne smakowe doznania, warto też wybrać hotel Gdańsk z niebanalną restauracją.

Otocz się luksusem

Nie tylko zabytkowa architektura, ale też luksus i nowoczesność wyróżniają Stare Miasto. Gdańsk, dzięki obiektom noclegowym w wysokim standardzie i prestiżowej lokalizacji w samym centrum, zyskuje ekskluzywny charakter i staje się świetnym kierunkiem dla osób ceniących sobie komfort, estetyczny design i luksusowe udogodnienia. Tutaj wynajem apartamentów i nocleg w hotelach gwarantuje wygody na najwyższym poziomie. Do wiosennego otwarcia czterogwiazdkowego hotelu właśnie przygotowuje się Grupa Grano, a już teraz oddaje turystom eleganckie apartamenty w Gdańsku Grano Apartments i trzygwiazdkowy hotel Gdańsk Number One na Wyspie Spichrzów, gdzie poza wypoczynkiem w pokojach, można się zrelaksować w ekskluzywny Spa i basenie.

W centrum Gdańska zdecydowanie warto się pojawić, nawet jeśli nie lubi się zwiedzać. Zejście z utartego szlaku odsłoni to, co za popularnymi zabytkami kryje Stare Miasto. Gdańsk oglądany z takiej perspektywy poruszy zmysły i dostarczy mnóstwa wrażeń.