zamek na skale
zamek na skale

Szukasz idealnego planu na weekend? Odwiedź Zamek na Skale

Szukasz oryginalnego planu na weekend? Znudziło ci się już spanie w hotelowych pokojach? Szukasz wrażeń? Jeżeli chciałbyś poczuć się jak szlachcic, przyjedź do Zamku na Skale! To wyjątkowy hotel spa zlokalizowany na Dolnym Śląsku. Chcesz wiedzieć o nim więcej?

Zapraszamy do lektury!
1. Historia Zamku na Skale
2. Oferta zamku
3. Udany weekend w Zamku
4. Weekend dla dwojga w zamkowym spa

Historia Zamku na Skale

Historia zamku w Trzebieszowicach sięga XV wieku. To właśnie wtedy, na dzisiejszym terenie zamkowym stała kamienno-drewniana siedziba rycerska służąca celom obronnym. Na pozostałościach budowli rozpoczęto wznoszenie renesansowej rezydencji z wewnętrznym dziedzińcem. Tak powstały dwór, pod koniec XVII wieku zmienił właścicieli. W tym okresie zamek na skale zyskał bardziej barokowy styl. W 1783 roku sprzedano tę posiadłość Ludwikowi W.F. von Schlabrendorfowi. To, co z pewnością zainteresuje miłośników historii jest fakt, że 3 sierpnia 1813 roku ten wyjątkowy zamek Dolnego Śląska gościł najznamienitszych gości przyjęcia urodzinowego pruskiego króla Fryderyka Wilhelma III, na które przybył także car Rosji Aleksander I.

W kolejnych latach Zamek na Skale był wielokrotnie przebudowywany. Zdobiono go elementami neorenesansowymi, neobarokowymi oraz secesyjnymi. Zainstalowano w nim system ogrzewania i wybudowano fontannę i ogród zimowy.

Zamkiem władały rody z najróżniejszych zakątków, stąd można o nim powiedzieć, że jest przykładem jednoczącej się Europy. Był własnością rodów słowiańskich, pruskich, walijskich i francuskich.

Przez lata pełnił rolę arystokratycznego ośrodka Lądka Zdrój należącego do jednych z najmodniejszych na świecie uzdrowisk.

Oferta zamku

Obecnie ta perła Dolnego Śląska oferuje liczne atrakcje osobom szukającym wytchnienia od miejskiego zgiełku. Hotel w Zamku w Trzebieszowicach znajduje się 17 kilometrów od Kłodzka. A jego malownicza okolica, u podnóża gór, zachęca do wizyt również tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. W zamku mieszczą się elegancko zaprojektowane pokoje i apartamenty, oddające atmosferę tego wyjątkowego miejsca. Amatorów dobrej kuchni zadowoli zamkowa restauracja serwująca codziennie smaczne dania dla gości. Poza odpoczynkiem w tym majestatycznym dworze, na turystów czekają liczne atrakcje, takie jak nocne zwiedzanie zamku. To jedyna w swoim rodzaju podróż w czasie, do początków istnienia dworu.

Oferta spa Dolny Śląsk nasycona jest różnorodnymi opcjami, jednak niewiele z nich równa się temu, co otwiera przed gośćmi Zamek na Skale. To kolejna ciekawa propozycja tego obiektu.

Udany weekend w zamku

Jak już wspomnieliśmy Zamek na Skale w Trzebieszowicach łączy w sobie setki lat tradycji z nowoczesnością. Amatorzy wędrówek i wielbiciele historycznych zagadek mogą skorzystać z oferty nocnego zwiedzania. Jest ono organizowane w wybrane dni miesiąca w godzinach wieczornych. Uczestnicy otrzymują średniowieczne przebranie i płonące pochodnie. Trasa przebiega przez zamkowe piwnice, podwórza, zakamarki i komnaty. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej niepowtarzalnej atrakcji, powinny skontaktować się wcześniej z recepcją hotelową. Jeśli więc chcesz odwiedzić Zamek na Skale przede wszystkim ze względu na nocną wycieczkę, zadbaj o organizację z wyprzedzeniem. Nocne zwiedzanie dworu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Poza odpoczynkiem w pokojach hotelowych, wystylizowanych na poprzednią epokę i wspomnianą trasą turystyczną, goście mogą oddać się niczym nie zakłóconemu relaksowi w okolicach zamku, rozsmakować się w daniach zamkowej restauracji czy wybrać się na piesze wycieczki. Trzebieszowice to niewielka miejscowość sąsiadująca z Lądkiem Zdrój, może być także doskonałą bazą wypadową do dalszych podróży. Z Trzebieszowic łatwo dostaniemy się również do szlaków prowadzących na Czarną Górę czy Śnieżnik.

Weekend dla dwojga w zamkowym spa

Osoby szukające idealnego planu na wspólny weekend, mogą skorzystać z oferty spa dla dwojga. W kameralnych wnętrzach tego wiekowego zamku, każda para poczuje się wspaniale, zażywając odżywczych kąpieli i masaży. Co ciekawe, cały kompleks SPA można wynająć sobie na wyłączność w godzinach późno wieczornych. Goście mogą korzystać ze strefy wellness (z basenem i łaźnią parową), oddać się wyszukanym rytuałom na ciało (m.in. Azjatycka Rozkosz i Ceremonia Rozgrzewająca na Zimowe dni) czy wziąć udział w zabiegach pielęgnacyjnych. Do wyboru jest pielęgnacja twarzy, stóp i paznokci. Ponadto, hotel Zamek na Skale przygotował coś specjalnego dla par. Te z pewnością zachwyci Romantyczny masaż, Relaks we dwoje czy wspomniana już opcja Spa na wyłączność. Ponadto, klienci spa mogą wybierać z szerokiej gamy masaży takich jak Zamkowa uczta zmysłów, masaż gorącymi kamieniami czy masaż świecą. Równie atrakcyjnie prezentuje się oferta Sanus per Aquam – Z wody dla zdrowia – Zamkowy żywioł. W jej ramach goście mogą wziąć relaksacyjne i regenerujące kąpiele, między innymi Sekret Winnicy Chamare, Kąpiel Piwna, Kąpiel lawendowa czy kąpiel w aromatycznych solach. Aż grzech nie spróbować.