Vans – więcej niż buty

Marka Vans kojarzy się większości osób przede wszystkim z kultowymi butami. Nie sposób ich pomylić z żadnymi innymi ze względu na ich oryginalny design. Wśród ich wielbicieli są znane osoby, takie jak Justin Bieber czy Kristen Stewart. Jednak ta marka oferuje znacznie szersze grono produktów. Co warto o nich wiedzieć?

Historia marki Vans

Pierwszy sklep Vans połączony z fabryką obuwia powstał w 1966 roku w Kalifornii. Założył go Paul Van Dorem z trzema partnerami. Ich misją było dostarczenie solidnych butów skaterom. Jednak dzięki oryginalnemu jak na tamte czasy wyglądowi, buty zyskały fanów nie tylko wśród amatorów sportu, ale i wśród przeciętnych ludzi. Cechą butów Vans jest gruba podeszwa, wzmocniona konstrukcja i uniwersalność, dzięki której nadają się zarówno do uprawiania sportu, jak i do noszenia na co dzień. Docenili je także deskorolkarze. W latach 70-tych markę promowali znani sportowcy, tacy jak Tony Alva i Stacey Peralta. We współpracy z nimi została zaprojektowana jedna z najbardziej rozpoznawalnych do dziś linia Vans Era. W 1977 roku do sprzedaży trafiły modele Vans Old School i Classic Slip-On, a po nich przyszedł czas na Vans Sk8-Hi. W latach 70-tych produkty marki zaczęły zyskiwać globalną popularność. Dziś marka posiada w swojej ofercie nie tylko buty – warto wspomnieć o akcesoriach takich jak plecaki czy piórniki Vans.

Plecaki Vans

Plecaki Vans należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak i dzieci oraz nastolatkowie. Marka oferuje proste, klasyczne modele, takie jak Vans Old Skool i Vans Realm. Mają one oldschoolowy design i praktyczne funkcje. Znajdują się w nich kieszenie na laptopa, na długopisy i inne przybory. Dzięki stonowanym kolorom, te plecaki nadają się na podróż czy do pracy. Młodzież może sięgnąć po kolorowe modele plecaków Vans, takie z unikalnymi wzorami oraz logo Vans Of the Wall. Szeroki wybór produktów pozwala dopasować je do charakteru posiadacza i okazji. Modele bardziej rozbudowane posiadają boczną kieszeń na bidon lub butelkę z napojem.

Piórniki Vans

Piórnik jest podstawowym elementem wyposażenia plecaka ucznia. By umożliwiał przechowywanie wszystkich przyborów do pisania i kreślarskich, musi być pojemny, wytrzymały i wykonany z dobrej jakości materiału. Inaczej przedmiot narażony jest na przetarcia, przez które nie będzie wyglądał estetycznie i spełniał swojej funkcji. Piórniki Vans dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i wzorach, dzięki czemu każde dziecko i nastolatek zyska możliwość wyrażenia własnego stylu. Wzornictwo artykułów inspirowane jest stylem ulicy, klimatem skateparków oraz windsurfingu. Dostępne są także modele bardziej klasyczne, np. piórniki Vans w kratę. Jest ona dla marki motywem charakterystycznym. Produkty wykonane są z poliestru. Warto zastanowić się nad zakupem zestawu złożonego z plecaka i piórnika Vans.

Dlaczego warto kupić produkty Vans?

Buty Vans oraz inne produkty tej marki mają kilka cech wspólnych. Jest to przede wszystkim efektowne wzornictwo połączone z prostotą i wysoka wytrzymałość. Te produkty są zazwyczaj uniwersalne i przydają się w mniej oraz bardziej formalnych sytuacjach. Szeroki asortyment pozwala każdej osobie, niezależnie od wieku i płci, znaleźć odpowiedni produkt dla siebie.

Podsumowanie

Vans to kultowa marka, która od wielu lat jest rozpoznawalna na całym świecie. Choć większości osób kojarzy się głównie z butami, ma w swojej ofercie też akcesoria takie jak plecaki czy piórniki. Można polegać na ich solidności i wybrać wzór pozwalający wyrazić swój styl. Produkty marki Vans znajdziesz w sklepie Elwix.pl.