miejsca do nurkowania chrowacja

Wybór miejsca do nurkowania w Chorwacji.

Chorwacja to fantastyczne miejsce dla każdego pasjonata sportu, jakim jest nurkowanie. To tutaj tysiące nurków z całego świata doświadcza najlepszych wrażeń i podwodnych przygód. Skaliste wybrzeża Chorwacji, rozległe rafy koralowe i śródziemnomorski klimat, który sprzyja przejrzystości wody to doskonałe warunki, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego nurka.

Baron Gautsch.

Nurkowie zainteresowani wrakami z pewnością nie powinni przeoczyć jednego z najpiękniejszych wraków, które ma do zaoferowania Adriatyk. Jest to łódź, która posiada ponad 40 metrów długości. Tego rodzaju wyprawa z pewnością nie jest skierowana do początkujących nurków, jednak wysiłek w nią włożony zwróci się w postaci wspaniałego widoku. Baron został zbudowany w 1908 roku, zatonął w 1914. Po dziś dzień schronienie w nim odnalazły liczne skupiska ryb, przyozdobione ścianami rafy koralowej.

Rafa Margarina.

Jest to miejsce odpowiednie dla mniej doświadczonych nurków, którzy dopiero co pozyskują swoje umiejętności. Rafa leży na dość płytkim podłożu o głębokości 5 metrów. Warto mieć jednak na uwadze, że niektóre rozwidlenia podwodnych kanionów pogłębiają się nawet o 15 metrów. W pobliżu tej lokalizacji możemy znaleźć liczne podwodne amfory, których pochodzenia sięga czasów starożytności.

Wyspa Dugi Otok.

Jest to poludniowo-wschodnia część Chorwacji. Ta lokalizacja ma do zaoferowania 12 metrową głębinę, która oferuje do oględzin spektakularną jaskinię wypełnioną gąbkami i mszywiołami.

Wyspy Kornati.

Na południowej części wysp znajdziemy miejsca pokryte kolorowymi rafami i otoczone niezwykłą różnorodnością ryb, których nie spotkamy w żadnym innym zakątku na świecie.

Zatoka Lučica.

To jedno z najbardziej ekscytujących miejsc przeznaczone do nurkowania. Zaledwie 3 metry pod wodą otwierają się przed nami rozległe wejścia do podwodnych jaskiń. Jedna z najgłębszych jaskiń znajdujących się w tej lokalizacji ma 42 metry głębokości, które stanowią nie lada wyzwanie w trakcie zwiedzania.

Wyspa Hvar.

Nurkowie w tym miejscu skupiają szczególną uwagę na południowo-zachodniej części wyspy, która oferuje niesamowity kompleks wodnych głębin. Na 6 metrach głębokości widzimy, że rafa otoczona jest algami zielonego i brązowego koloru. Schodząc na głębokość około 50 metrów, odkryjemy jednak, że mieni się ona czerwonymi i żółtymi algami. Obfitość ryb w tym miejscu jest zaskakująco rozłożona. Spotkamy je w podobnej ilości zarówno w głębinie otoczonej rafą koralową, jak i na płytkim, kilkumetrowym początku naszej wyprawy.

Miasto Pula.

Jest to pewnego rodzaju centrum skupiające wokół siebie wszystkich interesantów nurkowania. Stało się tak poprzez zaoferowanie przez miasto najłatwiejszego dostępu do miejsc do nurkowania. Pula umożliwia nam przemieszczanie się między wieloma punktami dla nurków promem. Większość z nich jest oddalona od siebie o zaledwie 20 minut drogi. Czekają tutaj na ciebie piękne plaże, starożytne budowle i fantastyczne podwodne lokalizacje otoczone piękną morską florą.

W jakich terminach najlepiej wybrać się na nurkowanie do Chorwacji?

Tak zwany sezon na nurkowanie w Chorwacji charakteryzuje się dosyć elastycznym grafikiem. Zaczyna się on już pod koniec kwietnia, a kończy dopiero w listopadzie, gdy temperatura znacznie się ochłodzi. Ciepło wody potrafi utrzymywać się nawet przez czerwiec i lipiec w okolicach 20 stopni. Za sprawą tego ludzie nieustannie przez 5 miesięcy obierają sobie Chorwację za doskonały kierunek do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem.

Nie chcąc przepłacać za nadbagaż, dużą część sprzętu możecie kupić już na miejscu w sklepie InterSport.Pałac w Rogalinie