podróżuj na pokładzie jachtu

Zwiedzaj i żegluj – 3 popularne kierunki na rejs

Chcesz zwiedzać nowe miejsca? Jesteś ciekawy innych kultur i krajobrazów? Czarter jachtu to wymarzony sposób na spędzenie wakacji nad wodą i odkrycie najpiękniejszych miejsc w okolicy. Wspólnie z platformą Click&Boat, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najpopularniejszych kierunków na rejs. Zobacz, gdzie Polacy lubią odpoczywać na pokładzie i zainspiruj się do kolejnej podróży!

zwiedzaj i żegluj

Przygoda na chorwackim wybrzeżu

Tysiące chorwackich wysp to raj dla żeglarzy i podróżników spragnionych zacisznych zatoczek i lazurowego morza. Nie ulega wątpliwości, że czarter jachtów w Chorwacji to jeden z lepszych sposób na relaks na adriatyckim wybrzeżu i dotarcie do najciekawszych atrakcji turystycznych.

Na pierwszym miejscu króluje zabytkowe miasto Split z imponującym Pałacem Dioklecjana. Imponujący kompleks otoczony murem obronnym stanowi serce miasta i co roku przyciąga tysiące turystów. Mając do dyspozycji motorówkę lub jacht żaglowy można z łatwością dostać się ze Splitu na okoliczne wyspy: Solta, Hvar czy Brac.

przygoda na chorwackim wybrzeżu

W pobliżu znajduje się też Riwiera Makarska, która jest świetną okolicą do wynajęcia łódki motorowej i krótki wypad na morze. Polscy żeglarze chętnie wybierają też Zadar. Samo miasto dostarcza wielu wrażeń. Można tu zobaczyć klimatyczną starówkę, rzymskie forum z I wieku p.n.e. i niepowtarzalne Morskie Organy, na których morskie fale grają wyjątkową muzykę.

Grecki rejs po Morzu Jońskim

Greckie wyspy na Morzu Jońskim przyciągają miłośników historii i natury. Popularnym kierunkiem jest Korfu. Ta zielona wyspa na Morzu Jońskim oferuje fascynującą mieszankę kultur, starożytne zabytki, wspaniałe widoki i dużo słońca. Szczególną atrakcją dla osób, które zwiedzają Korfu na pokładzie jachtu, jest pobliska wyspa Paxos. Widok brzegów wyspy zapiera dech w piersiach. Białe klify otoczone lazurową wodą i morskie jaskinie robią wrażenie!

Inną chętnie wybieraną trasą pokonywaną przez osoby, które decydują się na wycieczkę morską na Wyspach Jońskich jest rejs z Leukady na wyspę Meganisi. Znajduje się tu imponująca grota morska, w której podczas II wojny światowej Grecy ukrywali jeden z okrętów podwodnych.

Polska nie pozostaje w tyle

Mazury w dalszym ciągu są głównym kierunkiem żeglarskich wypraw Polaków. Giżycko i okoliczne miejscowości zapewniają bogatą bazę czarterową, a Szlak Wielkich Jezior Mazurskich gwarantuje brak nudy. Pływając po mazurskich jeziorach można odwiedzić zamek krzyżacki w Giżycku, bunkry z II wojny światowej w Mamerkach czy leśniczówkę Pranie, w której tworzył Gałczyński.

polska przygoda

Coraz bardziej popularnym kierunkiem na rejs w Polsce jest Szczecin. Rozwijający się w ostatnich latach Zachodniopomorski Szlak Żeglarski stworzył sieć portów, przystani i zakątków. To wyśmienite warunki dla żeglarzy. Sam Szczecin promowany jako “pływający ogród” jest idealnym miastem do zwiedzania łodzią. Z pokładu można zobaczyć Zamek Książąt Pomorskich, Wyspę Grodzką i Wały Chrobrego.

Trójmiasto również nie rozczarowuje. Na Zatoce Gdańskiej można zakosztować morskiego klimatu rejsowego. Jednocześnie to osłonięty akwen zapewniający spokojną żeglugę. Wypływając z Gdańska czy Gdyni można zobaczyć Westerplatte lub udać się na Półwysep Helski.

Podróżuj na pokładzie

Zwiedzając nowe miejsca łodzią można zobaczyć miejsca, do których często nie dociera wielu turystów.To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uciec przed wakacyjnymi tłumami i cenią sobie niezależność. Z platformą Click&Boat zaplanujesz swój niezapomniany rejs w nieznane i spędzisz idealne wakacje na pokładzie!

Zamek Czocha
Zamek w Łańcucie
Zamek Chęciny