jaki hamak wybrać

Czym się kierować wybierając hamak turystyczny?

Nocowanie w hamakach nie jest jeszcze tak bardzo popularne jak spanie pod namiotami, ale wiele zalet takiego rozwiązania sprawia, że coraz więcej turystów zaczyna się tym interesować. O wiele wygodniej jest bowiem podróżować z małym pakunkiem niż ciężkim namiotem, który długo się rozkłada.

Jak wybrać odpowiedni namiot turystyczny i dlaczego można powiedzieć, że jest to świetna opcja dla osób, które lubią nocować na łonie natury? Warto zapoznać się z możliwościami, jakie dają hamaki Lesovik. To zupełnie innowacyjny pomysł. Śpiąc pod namiotem mamy bowiem nad sobą jego górną część, zaś korzystając z hamaku możemy doświadczać nocy pod zupełnie gołym niebem, co jest niezwykle ekscytujące.

Jak wybrać hamak turystyczny?

Przede wszystkim warto postawić na dobrą markę. Na przykład hamak Lesovik Draka to produkt bardzo wytrzymały oraz z dodatkową moskitierą. Może nam nim spać osoba, która waży nawet 150 kg. Jest też tak stworzony, by wygodnie mogła na nim wypocząć osoba, która ma do 2 metrów wysokości. Ponadto należy sprawić, która firma jest w stanie zaoferować szeroką gamę dodatków, które uzupełnią podstawowy hamak. Do takich elementów można zaliczyć na przykład tarp Lesovik, czyli plandekę, która będzie chroniła przed deszczem czy silnym wiatrem, a więc zwiększy nasz komfort cieplny. Hamak Lesovik będzie służył nam przez wiele lat, więc warto w niego zainwestować. Dzięki temu znacznie zaoszczędzimy na noclegach w hotelach czy innych kwaterach.

Na czym zawiesić hamak?

Jak się okazuje, nie zawsze musi być to drzewo, ponieważ jeżeli akurat w pobliżu takiego nie ma, można wykorzystać dwa dowolne, stabilne punkty. Trzeba tylko się upewnić, czy mocowanie nie zarwie się pod wpływem ciężaru naszego ciała. Oczywiście można także standardowo wykorzystać drzewa. Mocowanie hamaka jest stosunkowo łatwe i szybko można nabrać w tym wprawy, a więc poradzić sobie z tym znacznie szybciej niż z rozkładaniem namiotu. Dlaczego warto wybrać właśnie hamak? Jakie ma on zalety oprócz tego, że pozwala zaoszczędzić na noclegach?

Nowoczesny pomysł na nocleg

Z pewnością takich zalet można wymienić kilka. Na przykład nawet jeżeli spadnie sporo deszczu nie trzeba się martwić, że to, na czym śpimy nam podmoknie. W hamaku jest też zdecydowanie bardziej wygodnie niż w namiocie. Chodzi o twardość. Wiele osób nie jest w stanie spać na karimacie ze względu na wiele dolegliwości, które ich dotykają rano po takiej nocy. Spanie w hamaku jest o wiele bardziej komfortowe. Trzeba tylko pamiętać, że dla ochrony kręgosłupa nie należy spać w nim wzdłuż, tylko lekko w poprzek. To umożliwi wypoczynek bez zbytniego ucisku na żadną część ciała. Zabieranie ze sobą hamaka to także znaczne ułatwienie podczas pakowania. Wystarczy zabrać ze sobą tylko niewielki plecak. Dzięki temu wypady na wakacje czy weekend mogą się okazać bardziej spontaniczne, nawet jeżeli nie dysponujemy samochodem. Warto co najmniej raz zaznać nocy w hamaku, ponieważ jest to niepowtarzalne przeżycie.