Naturalny spalacz tłuszczu – co to jest i czy warto go stosować?

Spalanie tkanki tłuszczowej nie wszystkim osobom przychodzi łatwo. Mimo regularnej aktywności fizycznej i stosowania zdrowej diety zbędne kilogramy nie chcą spaść. W takiej sytuacji można sięgnąć po naturalny spalacz tłuszczu. Sprawdź, co to jest i jakie ma działanie.

Czym jest i jak działa naturalny spalacz tłuszczu?

Naturalny spalacz tłuszczu to określenie na substancje pochodzenia roślinnego, które mają właściwości przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Są one chętnie wybierane przez osoby, które właśnie przechodzą przez proces odchudzania. Pozwalają na osiągnięcie zamierzonych efektów w krótszym czasie. Spalacze tłuszczu są dostępne jako suplementy diety. Mają one formę kapsułek lub oleju. Obie z nich są bardzo przystępne i równie skuteczne.

Spalacze tłuszczu działają na metabolizm. Powodują jego przyspieszenie, dzięki czemu tkanka tłuszczowa spala się szybciej i efektywniej. Ich spożycie wiąże się ze zwiększeniem wydzielanego ciepła, czyli termogenezą. Spalacze tłuszczu często działają też na ośrodki głodu i sytości – wszystko zależy od formuły danego preparatu.

Jakie substancje zawiera naturalny spalacz tłuszczu?

W preparatach uznawanych za naturalne spalacze tłuszczu można znaleźć:

  • zieloną herbatę – przyspiesza metabolizm oraz przyczynia się do usunięcia toksyn z organizmu,
  • kawę – przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej (zwłaszcza spożyta przed treningiem) oraz zmniejsza cellulit,
  • L-karnitynę – transportuje kwasy tłuszczowe do komórek, dzięki czemu możliwe jest rozpoczęcie procesu spalania tkanki tłuszczowej.
  • kurkumę – wpływa na tempo odkładania się tłuszczu oraz zwiększa temperaturę ciała,
  • kapsaicynę – zwiększa temperaturę ciała, dzięki czemu organizm potrzebuje wydzielić więcej energii.

To nie jedyne substancje wykorzystywane w suplementach diety. Naturalne spalacze tłuszczu to również: imbir, ocet jabłkowy, ostrokrzew paragwajski, cynamon, chrom oraz cytrusy. Często preparaty łączą kilka z nich, co ma wpływ na ich skuteczność.

Czy naturalne spalacze tłuszczu są skuteczne?

Naturalne spalacze tłuszczu są uznawane za preparaty skuteczne. Dzieje się tak ze względu na ich właściwości, które wspierają naturalne procesy zachodzące w organizmie. Należy jednak pamiętać, że samo przyjmowanie suplementów diety tego typu nie powoduje chudnięcia. Suplementacja musi iść w parze z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz regularną aktywnością fizyczną. Tylko w połączeniu z nimi spalacz tłuszczu może zacząć działać.

Czy stosowanie spalaczy tłuszczu jest bezpieczne?

Spalacze tłuszczu, które opierają się wyłącznie na naturalnych składnikach, są uznawane za bezpieczne. Oczywiście pod warunkiem, że są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Nie można przekraczać ich dawki, ponieważ nie ma to wpływu na skuteczność preparatu. Warto też pamiętać, że spalacz tłuszczu nie jest odpowiedni dla dzieci, ciężarnych i kobiet karmiących piersią. Nie można go brać, jeżeli jest się uczulonym na którykolwiek ze składników.