Przystanek Tleń – zielony punkt na mapie Polski

Każdy ma jakąś ulubioną lokalizację, do której lubi powracać. Mogą być to niewielkie miejscowości nadmorskie, jednoznacznie kojarzące się z kąpielami słonecznymi i błogim wypoczynkiem na plaży. Górskie wioski czy duże ośrodki miejskie także znajdą rzeszę swoich amatorów. Przestrzeń, która działa kojąco na umysł i ciało, pozwalając zmysłom zaczerpnąć błogiego relaksu. Bez wątpienia jednym z takich miejsc jest Przystanek Tleń – zielony punkt na mapie Polski.

Blisko i przystępnie

Zwykle nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, co konkretnie w danym miejscu nas oczarowuje. To co zachwyci jedną osobę, dla drugiej będzie rozczarowujące. Są jednak miejsca, które mają „ten klimat”. Miejsca, które – na samą myśl – przywołują pozytywne skojarzenia. Przystanek Tleń, w przeciwieństwie do nieco schowanych i słabo dostępnych miasteczek, jest dobrze skomunikowanym punktem na mapie Polski – to zaledwie 60 km w linii prostej do Bydgoszczy. Dostać się tutaj można podążając drogą A1, a następnie na wysokości Warlubia i Płochocina skręcić w drogę wojewódzką 214, a później 238. Stamtąd to już zaledwie 20 minut jazdy samochodem, które spędzimy w przepięknej scenerii strzelistych sosen. Podążając do Tlenia nasze oko przykuje także pobliska droga rowerowa, która ciągnie się długimi kilometrami przez las. Nie bez przyczyny rowerzyści i biegacze ukochali sobie to niezwykłe miejsce, w którym można pooddychać świeżym powietrzem i rozprężyć zmysły. Kierując się na zachód, w stronę Tucholi, przekonamy się na własne oczy dlaczego Bory Tucholskie są znane na całą Polskę.

Przystanek Tleń

Regionalne posiłki

W pensjonacie Przystanek Tleń skosztujemy tradycyjnych polskich potraw, przygotowanych przez prawdziwych kuchennych fachowców. Tradycyjna kuchnia przeplatana jest wątkami nowoczesnymi i nieoczywistymi. Kucharze trzymają się znanych i tradycyjnych konwencji, jednakże nie boją się interpretować przepisów na nowo, dodając do nich własnej inwencji. Stąd też restauracja Przystanku Tleń łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, dumnie prezentując takie potrawy jak dziczyznę, pierogi, żołądki gęsie czy ryby.

Wygoda i spoczynek

Na gości czeka aż 18 dedykowanych pokoi. Przystanek Tleń to miejsce, w którym aż chce się zatrzymać na dłużej. Warto wcześniej zgłosić chęć rezerwacji terminu i pokoju, aby pomieszczenie zostało odpowiednio przygotowane pod wizytę gości. Rezerwacja wiąże się z wpłaceniem zaliczki w wysokości – zaledwie – 30% wartości pobytu. Reszta kwoty płacona jest już po przybyciu do miejsca destynacji. W sytuacjach losowych zadatek jest zwracany, o ile wizyta zostanie odwołana na co najmniej 10 dni przed planowaną datą przybycia.

Przystanek Tleń

Atrakcje owiane legendą

Nieprzemierzone pole lasów sosnowych zdaje się nie mieć końca. Osoby, które mają ograniczony czas i chciałyby zobaczyć jak najwięcej, mogą zwiedzić konkretne miejsca, które cieszą się renomą i popularnością w okolicy. Zwiedzając Wdecki Park Krajobrazowy nie sposób pominąć Kamienia Świętego Wojciecha, stanowiącego trzeci co do wielkości głaz narzutowy w Polsce. Wielka granitowa bryła owiana jest przynajmniej kilkoma legendami. Według lokalnych przekazów święty Wojciech miał w tym miejscu wygłosić jedno z kazań, będąc na drodze do Prus. Według innych legend Diabelski Kamień przyciągnął tutaj sam szatan, który chciał odciąć wartki nurt Wdy. Atrakcji nieopodal Tlenia jest niezwykle dużo. Dla odwiedzających największą rozrywką jest jednak… szumiący las, skłaniający do kontemplacji i skutecznie rozluźniający stres. Bliskość fauny i flory jest wyjątkowym przeżyciem, o które niezwykle ciężko w miejskich dżunglach jakie zamieszkujemy.Pałac w Rogalinie