Szukamy zimy – gdzie znaleźć śnieg?

Choć zima w Polsce przez ostatnie lata nie dopisuje, to jednak można spotkać miejsca, w których śniegu jest w bród. Oczywiście nie musisz ograniczać się do Polski podczas poszukiwania miejsc do spędzenia np. Ferii zimowych. Poniżej przedstawiamy miejsca, w których prawdopodobnie nie zabraknie śniegu do białego szaleństwa.

Karkonosze

Położone na pograniczu Polski i Czech mogą pochwalić się śniegiem w najwyższych partiach gór. Unikalne warunki pogodowe sprawiają, że kiedy w innych górskich miejscach w Polsce śniegu brakuje – tu w sezonie znajdzie się go prawie na pewno. Jest to częsty kierunek wypraw narciarzy i snowboardzistów, stoki narciarskie w razie braku śniegu są naśnieżane sztucznie wytworzonym białym puchem – musi jedynie panować ujemna temperatura, aby się utrzymał. Najpopularniejszą miejscowością w Karkonoszach jest Karpacz, zaraz po nim turyści wybierają Szklarską Porębę. Co więcej, jeśli marzycie o spokojnym odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku pomyślcie o domkach położonych w pobliskich mniejszych miejscowościach – specjalnie przygotowane na przyjazd turystów uraczą swoim wyglądem i klimatem.

Tatry

To najwyższe pasmo górskie w Polsce, najczęściej turyści odwiedzają je w czasie lata. W zimę panują tam trudne warunki atmosferyczne – silne wiatry oraz dużo śniegu sprawia, że tylko najlepiej przygotowani piechurzy powinni myśleć o wejściu w wyższe partie tych gór. Jeśli więc myślisz o takiej wyprawie, koniecznie skonsultuj je z doświadczonymi turystami. Nie jest zalecane, aby amatorzy podejmowali się takiej wyprawy. Dla pasjonatów narciarstwa przygotowane są stoki, na których z pewnością spędzicie doskonale czas oddając się szusowaniu po doskonale przygotowanych trasach. Świetne jedzenie i góralski klimat z pewnością zapadnie wam na długo w pamięć.

A może za granicę?

Jeśli chcesz mieć niemalże gwarancję śniegu, koniecznie pomyśl o wysokich górach – a w szczególności o Alpach. Bardzo popularną wśród polaków jest miejscowość Livigno położona we Włoszech tuż przy Szwajcarskiej granicy. Śnieg w tym rejonie utrzymuje się nawet do kwietnia, co sprawia, że fani sportów zimowych mogę skorzystać ze stoków nawet wiosną. Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować się do takiej wyprawy – wszak jest to 1000 km w jedną stronę. Zrób sobie listę rzeczy do zabrania, na której nie może zabraknąć ciepłej odzieży, ważne są również odpowiednie buty zimowe i kurtka z oddychającą membraną. Tak przygotowani możecie miło spędzać czas w przy stokowych lokalach położonych wysoko w górach lub przechadzając się uliczkami tej górskiej miejscowości.

Jak widzicie, pomimo braku śniegu w większości miast w Polsce, można znaleźć miejsca, w których go nie brakuje. Taki wyjazd z pewnością sprawi dużo radości zwłaszcza młodzieży i dzieciom. Nawet jeśli nie macie długiego urlopu, może warto wybrać się w góry nawet na weekend?Najstarsze drzewo w Polsce