Wycieczka na Ukrainę – jak zorganizować wyjazd?

Wycieczka na Ukrainę to ciekawa opcja zarówno na krótki wyjazd weekendowy, jak i dłuższe wakacje. Za naszą wschodnią granicą odwiedzić warto nie tylko magiczny Lwów, ale także dumny Kijów czy zachwycające krajobrazami Podole i Zakarpacie. Spragnieni odpoczynku i relaksu mogą natomiast pokusić się o wczasy w Odessie nad Morzem Czarnym. Jak widać, możliwości jest bez liku. Jak jednak zorganizować wycieczkę na Ukrainę. Lepiej jechać na własną rękę czy skorzystać z biura podróży? Oto poradnik dla każdego, kto marzy o wyprawie za wschodnią granicę Polski.

Czy łatwo zorganizować wycieczkę do Lwowa na własną rękę?

Lwów to najbliżej leżące polskiej granicy miasto Ukrainy. Oddalone jest o ok. 72 km. Zorganizowanie wyjazdu nie powinno więc stanowić wyzwania, tym bardziej że do Lwowa można dojechać wieloma środkami transportu, np. autobusem lub autem. Praktyka pokazuje jednak, że wyjazd poza Unię Europejską wcale nie jest taki łatwy, jak się wydaje.

Przed wycieczką do Lwowa trzeba zadbać o dopełnienie formalności i zgromadzenie potrzebnych dokumentów. Jadąc komunikacją zbiorową, kwestia ta jest ułatwiona, należy zabrać ze sobą paszport, zaświadczenie o szczepieniu i ubezpieczenie obejmujące COVID-19 (co organizowane jest m.in. przez firmę East Travel). Bez niego przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej będzie niemożliwe. Ważne jest również wykupienie ubezpieczenia pokrywającego ewentualne koszty leczenia – Ukraina nie leży w ramach Unii Europejskiej, nie możemy więc na jej terenie liczyć na ochronę zapewnioną przez kartę EKUZ.

Dodatkowe dokumenty zabrać należy, jeśli wycieczka do Lwowa ma odbyć się prywatnym samochodem. Kierowca powinien wyposażyć się w dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC, a także obowiązkowo w zieloną kartę. Samochód powinien być też wyposażony w odpowiednie akcesoria, pozwoli to uniknąć problemów z ukraińską policją.

O czym pamiętać organizując wycieczkę na Ukrainę?

Wycieczka na Ukrainę na własną rękę to nie tylko zadbanie o formalności. Ważne jest również zatroszczenie się o noclegi, ułożenie planu zwiedzania oraz trasy, a także zarezerwowanie atrakcji. Jeśli wycieczka na Ukrainę ma obejmować coś więcej niż Lwów, warto na nią przewidzieć więcej niż tylko weekend. Dojazd ze Lwowa na Podole to ponad 6-7 godzin drogi samochodem, a 2-3 godziny to trasa na Zakarpacie. Samodzielny wyjazd oznacza również konieczność przyswojenia podstawowych zwrotów w języku ukraińskim. Ten, choć podobny jest do polskiego, to może sprawić problemy, przez co komunikacja z naszymi sąsiadami nie będzie najłatwiejsza.

Zorganizowana wycieczka na Ukrainę – czy warto skorzystać z biura podróży?

Za naszą wschodnią granicę, wybrać można się nie tylko na własną rękę, ale i skorzystać z oferty biura podróży East Travel. Ta opcja jest wygodną i komfortową. Idealna dla osób zabieganych, niemających czasu na planowanie wakacji, nieznających języka czy też lubiących wygodnie i komfortowo podróżować. Wycieczki zorganizowane to również doskonały wybór, jeśli w czasie wakacji chce się zyskać wiedzę na temat odwiedzanych miejsc. Wycieczki do Lwowa, Kijowa, Odessy czy w inne regiony Ukrainy organizowane przez biuro podróży East Travel zawsze są bowiem prowadzone przez doświadczonych pilotów i przewodników. Dzielą się oni z uczestnikami swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Sprawia to, że wyjazd jest bogatszy i komfortowy.

Na co można liczyć, wykupując wycieczkę na Ukrainę w biurze podróży?

Wykupienie wycieczki na Ukrainę z biura podróży to wygodna opcja. Rozwiązuje ona wszystkie problemy związane z dojazdem, noclegami, wyżywieniem, planem zwiedzania, rezerwacją atrakcji. Wszystkim tym zajmuje się biuro podróży. Nad tym, aby program był realizowany, na miejscu czuwa polskojęzyczny przewodnik oraz pilot wycieczek, który dba o jej uczestników. Zwrócić można się do niego w przypadku problemów, a także liczyć na poradę co i gdzie zjeść, jakie pamiątki przywieźć czy co zobaczyć w czasie wolnym.

Turyści East Travel na Ukrainę podróżować mogą samolotem lub luksusowym autobusem. Biuro podróży organizuje zarówno krótkie weekendy we Lwowie, jak i objazdowe wycieczki na Ukrainę obejmują tereny Podola, Rusi Zakarpackiej czy Odessy, Kijowa. Każda z nich jest organizowana od A do Z, dzięki czemu uczennicy mogą cieszyć się wakacjami i zdobywać niezapomniane wspomnienia, które pozostaną z nimi do końca życia.

Zapraszamy na stronę internetową biura podróży East Travel: https://www.easttravel.pl/