Najnowsze trendy damskich plecakach turystycznych

Turystyka piesza to rodzaj aktywności, który w ciągu kilku ostatnich sezonów zyskał dużą popularność. Spacery w otoczeniu przepięknych leśnych i górskich krajobrazów to doskonała okazja na spotkanie z rodziną czy znajomymi oraz poprawienie swojej kondycji fizycznej. Jednak przed wyjściem na szlak, każdy turysta powinien wybrać się na zakupy i zaopatrzyć w podstawowy, niezbędny ekwipunek. Jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia jest dobrze dobrany plecak trekkingowy. O czym pamiętać podczas jego zakupu? Jaki model wybrać, aby doskonale spełniał swoje funkcje, a przy okazji dobrze się prezentował?

Damski plecak turystyczny – najważniejsze cechy

Damski plecak turystyczny powinien być przede wszystkim wygodny. Jego wielkość należy dostosować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Przede wszystkim należy zastanowić się jak długie będą planowane wycieczki i w zależności od poziomu trudności trasy uzależnić wybór odpowiedniego modelu plecaka. Na dłuższe trasy warto zdecydować się na zakup egzemplarza ze stelażem. Nie bez znaczenia jest także obecność pasa biodrowego i piersiowego. Ich zadaniem jest stabilizacja całego ładunku. Dzięki pasom kręgosłup nie jest przeciążony. Należy także pamiętać o równomiernym rozłożeniu przedmiotów. Źle spakowany plecak może sprawić, że nawet najprzyjemniejsza wycieczka stanie się niezwykle męcząca. Warto kupić model posiadający wbudowany pokrowiec. Z powodzeniem ochroni on cały pakunek przed deszczem. Duże znaczenie odgrywają także materiały wykorzystane to skonstruowania plecaka. Materiał powinien być wodoodporny i wytrzymały na wszelkiego rodzaju możliwe uszkodzenia mechaniczne. Plecak turystyczny damski musi być wyposażony w odpowiednią ilość kieszeni – również tych zewnętrznych. Niewygodne będzie nieustanne wyciąganie napojów i przekąsek z samego dna głównej komory.

Jakie panują trendy w świecie damskich plecaków turystycznych?

Istnieje spora grupa plecaków turystycznych, które nigdy nie wyjdą z mody. W szczególności duże rozmiarowo modele ze stelażem, przeznaczone na długie i wymagające wyprawy, od wielu sezonów wyglądają bardzo podobnie. Nieco większe zmiany w trendach można zauważyć jednak w niewielkich plecakach, dedykowanych amatorom spokojnych spacerów po niższych partiach gór. W ciągu kilku ostatnich lat na szlakach królują plecaki w typie stylistyki kanadyjskiej – kojarzącej się road tripem po Ameryce. Charakteryzują się przede wszystkim intensywnymi kolorami oraz skórzanymi paskami, których zadaniem jest kontrolowanie objętości. Są one dostępne w różnych rozmiarach – nawet 25 litrowych. Pomieszczą więc sporą ilość przedmiotów – podobnie jak typowe, nieco mniej modne plecaki turystyczne.

Jak skompletować estetyczną i nowoczesną stylizację turystyczną?

Stylizacja turystyczna może być jednocześnie modna i wygodna. Należy jednak zaopatrzyć się w odzież trekkingową wysokiej jakości. Na pierwszym miejscu warto postawić komfort użytkowania i wytrzymałość. Dobrym pomysłem może być także zakup całego ekwipunku jednej gamie kolorystycznej. Sprzęt trekkingowy powinien być uniwersalny, gdyż nie jest to ekwipunek na jedną wycieczkę. Powinien być na tyle wytrzymały, żeby wytrzymał przynajmniej kilka sezonów. Bardzo istotnym elementem jest dobry jakościowo plecak. Powinien on pomieścić wszystkie niezbędne na trasie akcesoria turystyczne, które powinien posiadać każdy podróżnik.