warszawa zwiedzanie

Co warto zobaczyć i gdzie spędzić wolny czas w Warszawie?

Warszawa jest miastem, w którym po prostu nie da się nudzić. Swój czas wolny w stolicy można spędzać w naprawdę różny sposób. Może być to między innymi zwiedzanie zabytków i muzeów, spacerowanie po pięknych parkach oraz rozrywka w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Wszystko zależy od tego, na co ma się w danym momencie ochotę.

Gdzie spędzić wolny czas w Warszawie?

Jeśli chodzi o wypoczynek, to podczas ciepłych miesięcy, jednym z najciekawszych miejsc będą na pewno Bulwary Wiślane. W ciągu dnia można spędzać tam czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu wielu atrakcji (m.in. zajęć sportowych). Wieczorami można zaś odwiedzić znajdujące się tam bary i kluby (np. Cud nad Wisłą, Grunt i Woda czy Hocki Klocki), gdzie będzie można zatańczyć i wysłuchać koncertów. W okolicy Bulwarów Wiślanych znajdziemy również Multimedialny Park Fontann i Centrum Nauki Kopernik – a w nim niezwykłe planetarium, które z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i starszych.

Gdzie spędzić wolny czas w Warszawie?

Wolny czas na świeżym powietrzu to także doskonała okazja spaceru w Łazienkach Królewskich czy pikniku w Parku Skaryszewskim. Niezwykle ciekawym miejscem jest również wspaniale urządzony ogród, który znajduje się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (w wakacje jest on otwarty do godziny 20.00). Wolny czas w Warszawie to także doskonała okazja wybrania się w okolice Starego i Nowego Miasta, gdzie można nie tylko pospacerować w sercu stolicy, ale i dobrze zjeść. Kiedy zrobi się już ciemno, warto odwiedzić wspomniany już Multimedialny Park Fontann, gdzie podziwiać można widowisko wody, światła i dźwięku (razem z animowaną opowieścią o historii i legendach Warszawy). Wszystkie dzieci na pewno będą chętne, by odwiedzić na Pradze warszawskie ZOO, gdzie wędrówki licznymi alejkami i podziwianie zwierząt może zająć naprawdę długie godziny. Dorośli natomiast swój czas wolny mogą poświęcić także na bardzo ciekawą propozycję jaką są darmowe pokazy filmowe w klubokawiarniach.
Więcej: http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

A może wycieczka do muzeum?

Kiedy w Warszawie stawia się nie tylko na rozrywkę i oglądanie pięknych krajobrazów, czas warto poświęcić także na odwiedzenie miejsc, które będą służyć poszerzaniu własnej wiedzy. Polska stolica to miasto, w którym znaleźć można wiele interesujących muzeów, które dotyczą wielu dziedzin nauki. Co ważne, wiele takich miejsc stwarza okazję zwiedzania ich za darmo – w wybrany dzień tygodnia. I tak na przykład:

  • Muzeum Narodowe – na wystawę stałą można wejść za darmo w każdy wtorek,
  • Muzeum Powstania Warszawskiego – wstęp wolny w każdą niedzielę,
  • Muzeum Historii Żydów Polskich – wejście za darmo w każdy czwartek,
  • Muzeum Fryderyka Chopina – w każdą środę wstęp wolny dla wszystkich zwiedzających,
  • Zachęta Galeria Sztuki Narodowej –  wstęp wolny w każdy czwartek.

Kiedy chce się zwiedzać wszystkie tego rodzaju miejsca, naprawdę warto zwrócić uwagę na to, kiedy można do nich wejść bez żadnych opłat. Mogą być to także miejsca związane ze sztuką, na przykład Muzeum Plakatu (wstęp wolny w poniedziałki) czy Muzeum Karykatury (bez opłat za bilet we wtorki), a także Centrum Sztuki Współczesnej (za darmo w każdy czwartek). Jak więc wdać, Warszawa jest miejscem, które ma do zaoferowania wiele opcji na spędzanie wolnego czasu – w bardzo różnych formach, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Najnowszym hitem jest Muzem Cosmos, w którym za pomocą świateł, luster i złudzeń optycznych stworzono możliwość doznania niezwykłych wrażeń, które można uwiecznić na Instagramie.

Warszawa nieznana

Kiedy natomiast chce się odkryć miejsca, które nie są znane wszystkim turystom, a nawet rodowitym warszawiakom, można udać się szlakiem „Warszawa nieznana”: http://tripybiznesekipy.pl/magazyn/warszawa-nieznana-nietypowe-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/.