Co warto zobaczyć w Nueva Andalucia?

Nueva Andalucia co roku przyciąga wielu turystów spragnionych słońca, wody, pięknych plaż, hiszpańskiej kultury i kuchni. To idealne miejsce, by odpocząć na wiele różnych sposobów, ciesząc się fantastycznym, nadmorskim klimatem Andaluzji. Co warto zobaczyć w Nueva Andalucia i jej okolicach?

Wakacje w Nueva Andalucia

Nueva Andalucia położona jest nad Morzem Śródziemnym na terenie Andaluzji – drugim co do wielkości i najludniejszym regionie południowej części Hiszpanii ze stolicą w Sewilli. To część dobrze znanego regionu turystycznego Costa del Sol. Sama Nueva Andalucia nie jest miastem, ale dystryktem, dzielnicą mieszkalną. Usytuowana jest w niedużej odległości od słynnego Puerto Banus i nie więcej niż 8 km od równie słynnej Marabelli. Stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania Costa del Sol.

Atrakcje Nueva Andalucia

W Nueva Andalucia na turystów czekają wszelkie udogodnienia, które charakterystyczne są dla miasta. Są tu liczne restauracje, sklepy, bary, kasyna, niezbędne usługi. A co na pewno doceni jeszcze bardziej nie jedna osoba, w Nueva Andalucia nie doświadczymy zgiełku i nadmiernego ruchu charakterystycznego dla większego miasta. Dzielnica przyciąga spokojem i łatwą dostępnością do pięknych plaż Costa del Sol. Na pewno polubią ją również amatorzy golfa – na północy dzielnicy rozciągają się pola golfowe dostępne w ramach aż 3 klubów. Do lokalnych atrakcji w Nueva Andalucia na pewno trzeba zaliczyć także cotygodniowy targ, który odbywa się tutaj w soboty.

Okolice Nueva Andalucia – co warto zobaczyć?

Zatrzymując się w Nueva Andalucia, warto wykorzystać jej dogodną lokalizację, by poznać niezwykłe miejsca dla całej Hiszpanii – nie tylko dla Costa del Sol. Jednym z nich bez wątpienia jest wspomniany już Puerto Banus. To luksusowy port jachtowy, który powstał stosunkowo niedawno, bo w 1970 roku. Sporo tu pięknych, nadmorskich rezydencji, markowych sklepów sprzedających dobra luksusowe. Puerto Banus znajduje w zasięgu krótkiego spaceru z Nueva Andalucia.

Nieco dalej, bo około 10 minut drogi samochodem na wschód od Nueva Andalucia, leży Marabella. To miasto uznawane jest za jeden z najbardziej luksusowych kurortów w całej Europie. Swoje posiadłości mają tam światowej sławy aktorzy, artyści, głowy niektórych państw. Rzeczywiście, w Marabelli sporo jest przepychu i luksusowych miejsc. Ale z drugiej strony, to miasto przyciąga przede wszystkim klasycznym pięknem, które można podziwiać, nie mając aż tak zasobnego portfela. To tutaj, na ulicach miasta, zobaczymy oryginalne dzieła rzeźbiarskie autorstwa Salvadora Dali. Na starym mieście podziwiać można XVI-wieczne: ratusz, Casa del Corregidor, Iglesia de la Encarnacion, kapliczkę Ermita de Santiago i pozostałości po murach miejskich i zamku. Fantastyczną atrakcją jest także ogromny park miejski – Park Alameda, założony w XVIII w. Nie można też pominąć świetnie zachowanych starożytnych mozaik i pozostałości zabudowań z tego samego czasu.

autor zdjęcia: Jilles Dissel