Lato pełne energii, ruchu i słońca – oto obóz taneczny dla dzieci i młodzieży

Każdy z nas wie, jak dużo korzyści płynie z tańca. Taniec pomaga w spalaniu kalorii, wyrabia kondycję, dodaje energii, kształtuje pewność siebie, zwalcza stres. Tańczenie od najmłodszych lat może spowodować, że dziecko złapie tanecznego bakcyla i wyrośnie na profesjonalnego tancerza, a co za tym idzie, wysportowanego człowieka, zdrowego fizycznie i psychicznie. Największe gwiazdy taneczne swoją przygodę z tańcem również zaczynały od dziecięcych lat.

Taniec wymaga niekiedy poświęcenia, ale warto się zmobilizować. Efekty potrafią być zaskakujące, a czasem nawet pozytywnie szokujące. Rodzice, którzy zastanawiają się czy zapisać swoją pociechę na obóz taneczny powinni sprawdzić jak wiele korzyści niesie ze sobą tańczenie oraz wyjazd na obóz. Nie ma nic lepszego, niż nauka tańca wraz z rówieśnikami.

Dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem, powinny koniecznie zapisać się na obóz taneczny dla swojej grupy wiekowej. Na takiej kolonii dzieci mają możliwość spróbowania różnych stylów tańca. W ten sposób dzieci będą mogły wybrać swój ulubiony rodzaj tańca. Obozy taneczne organizuje mnóstwo biur turystycznych. Odbywają się one w różnych częściach Polski np. nad morzem, na pojezierzach czy w górach. Oferty obozu tanecznego przygotowane są dla dzieci już od szóstego roku życia. Najczęściej grupy wiekowe kształtują się tak:

  • dzieci od 5 do 8 lat
  • dzieci od 8 do 12 lat
  • młodzież od 13 do 18 lat
  • dorośli

W programie obozu tanecznego znajduje się prawdziwy mix tańców. Obóz taneczny trwa zwykle 10 lub 11 dni. Zajęcia taneczne trwają ok. 4-5 godzin dziennie. Poza tańcem są wędrówki, wycieczki, odpoczynek i różne atrakcje.

Dzieci na obozie tanecznym (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/) zazwyczaj dzielone są na grupy pod względem umiejętności. W ten sposób osoby zaawansowane nie będą się nudziły na zajęciach z osobami początkującymi. Oprócz zajęć tanecznych w ofercie obozu tanecznego są także zajęcia sportowe, rekreacyjne oraz ciekawe fakultety dla chętnych.

Bardzo ważne jest, aby dzieci wróciły z obozu tanecznego, szczęśliwe, rozpromienione, pełne energii. Zwykle właśnie tak jest! Dzieci, które są bardzo zaawansowane w tańcu i są już ukierunkowane na konkretny styl nie muszą się martwić. Biura podróży posiadają w ofercie również oferty dla nich. Na rynku turystycznym do wyboru są: obozy tańca towarzyskiego, latynoamerykańskiego, nowoczesnego, baletowego, jazzowego, zumby itp. Wychowawcy na obozie tanecznym to zazwyczaj profesjonalni instruktorzy. Często nawet znane gwiazdy taneczne. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby ich obóz taneczny był najatrakcyjniejszy.

Na rynku pojawiają się też ciekawe obozy, gdzie nauka tańca połączona jest z inną jakąś aktywnością, a mianowicie zajęciami artystycznymi, fotograficznymi czy nauką programowania.

Obozy taneczne (https://www.kogis.pl/obozy) organizowane są zarówno w ferie zimowe jak i wakacje. Na rynku turystycznym najwięcej ofert jest jednak w wakacje. Służy temu pogoda oraz możliwość różnorodności terminów. Dzieci uwielbiają jeździć w wakacje na obozy. W szczególności na obóz taneczny – tam nie ma czasu na nudę. Na obozie tanecznym dzieci nawiązują nowe znajomości, rodzą się nowe przyjaźnie, które niekiedy trwają wiele lat. Ponadto obozowicze mają okazję do rozwinięcia swoich umiejętności kreatywnych. Uczą się wspólnie tworzyć choreografię, scenografię, układy taneczne, uczą się też zachowań na scenie, walki ze stresem przed występami, czy sztuki prawidłowego oddychania, a nawet umiejętności bezpiecznego upadania. Obóz taneczny to świetna sprawa, dlatego warto już wczesną wiosną pomyśleć o rezerwacji miejsca dla dziecka.

Miłych, roztańczonych wakacji!