Z ziemi włoskiej…, znane i cenione marki w Polsce

Włosi słyną z pięknych projektów. Znane na całym świecie kolekcje są synonimem luksusu i przywiązywania uwagi do szczegółów. Wysoka cena idzie z parze z wysoką jakością, co sprawia, że włoskie produkty są chętnie wybierane np. do dekoracji wnętrz. Poznaj 3 marki oświetleniowe, które są popularne w Polsce.

Lampy Flos

Początki marki Flos sięgają 1960 r., kiedy to włoscy projektanci Dino Gavina, Achille i Pier Giacomo Castiglioni oraz Afra i Tobia Scarpa wymyślili na nowo koncepcję opraw oświetleniowych. Piękne, zachwycające, często zaskakujące projekty szybko zyskały uznanie na całym świecie. Fantastyczne pomysły na projekty sprawiły, że Flos szybko zaczął się rozwijać i torować marce drogę do sukcesu. Lampy Flos stały się synonimem włoskiego wzornictwa i wysokiej jakości produktów, w których uwaga jest przywiązywana do najmniejszych szczegółów. Wystarczyły dwa lata, aby kolekcje lamp Flos stały się jednymi z kultowych produktów w historii oświetlenia.

Lata 70. i 80. to czas kolejnych sukcesów marki. Lampy Flos można było podziwiać na pokazie “Włochy Nowy krajobraz krajowy” w MoMA w Nowym Jorku, gdzie pozycja marki umocniła się na arenie międzynarodowej. Następne lata to okres kolejnych wspaniałych projektów, które obecnie zdobią domy wielu Polaków. Wśród nich trzeba wymienić lampy Flos IC, Miss Sissi czy Skygarden.

Lampy Artemide

Podobnie jak Flos, Artemide powstało w latach 60. XX wieku. i do dziś jest jedną z najbardziej znanych marek oświetleniowych. Lampy Artemide wyróżniają się innowacyjnymi pomysłami, które pochodzą w przeprowadzonych wcześniej badań. Do sukcesu marki przyczynia się także stosowanie wysokiej jakości materiałów i elementów, dzięki którym lampy Artemide wniosły wkład do międzynarodowej historii wzornictwa.

Artemide to marka kojarzona dzięki ciekawym projektom lamp, które często są eksponowane w muzeach sztuki współczesnej i nowoczesnego wzornictwa. Oświetlenie Artemide to ikony designu, które powstają dzięki współpracy znanych na całym świecie projektantów, jak i współpracy z międzynarodowymi uniwersytetami. W ofercie marki można znaleźć takie kolekcje jak charakterystyczne Eclisse czy modułowe lampy Tolomeo. Dziś lampy Artemide to przede wszystkim przenikające się wartości, które widać w produktach łączących technologię, doświadczenie i wyjątkowe wzornictwo.

Lampy Slamp

Obok lamp Slampa nikt nie przejdzie obojętnie. Unikalne projekty marki powstają z inspiracji naturą, sztuką architektoniczną i innych artystycznych osiągnięć. Stosowanie wysokiej jakości materiałów i technologii splata się w produktach Slampa z ręcznym wykonaniem, dzięki czemu oświetlenie zachwyca największych krytyków. Lampy Slamp to oświetlenie luksusowe dla osób wymagających i ceniących piękne, uznane na całym świecie produkty.

Oświetlenie marki można spotkać w wielu muzeach, wystawach sztuki czy targach oświetleniowych. Chociaż wartości marki zmieniały się na przestrzeni lat, to stale są to kolekcje, które budzą zdumienie i zachwyt. Lampy Slamp zaznaczają swoje miejsce na rynku oświetlenia artystycznego wprowadzając ewolucje artystyczne, które doskonale uzupełniają panoramę włoskiego designu.

 

https://ciekawyswiata.pl/kategoria/zamki-w-polsce/