Dlaczego warto odwiedzić Mielno i jak wybrać nocleg?

Mielno to miejscowość nadmorska, leżąca nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim. Miasto to położone jest w północno zachodniej części Polski, należy do powiatu koszalińskiego i jest główną siedzibą gminy Mielno. Miejscowość jest również zlokalizowana nad jeziorem Jamno, zważywszy na lokalizację, ma doskonałe warunki turystyczne i jest jednym z najbardziej znanych kurortów turystycznych nad Morzem Bałtyckim.

Mielno posiada solidnie rozbudowaną bazę noclegową, to propozycja zróżnicowana pod wieloma względami, dzięki temu oczekiwania bytowe wszystkich turystów zostaną zaspokojone. W Mielnie można znaleźć zakwaterowanie w wielu różnych miejscach. Noclegi w Mielnie według Meteora możemy znaleźć już od 20zł za noc. Natomiast osoby poszukujące luksusowych wakacji nad morzem, z pewnością będą usatysfakcjonowane wysokim standardem miejskich hotelów. Hotele te zapewniają pobyt w luksusowo wyposażonych pokojach, dodatkowo zapewniają różne atrakcje na terenie swoich obiektów. Zapewniają dostęp do basenu, strefy SPA, zapewniają animatora dla dzieci, korty tenisowe itp.

Dla ludzi o nieco mniejszych potrzebach, doskonałą propozycją noclegową będą przytulne pensjonaty, położone blisko morza. W tego typu obiektach, panuje domowa, bardzo kameralna atmosfera, goście mogą liczyć na smaczne wyżywienie w cenie noclegu a także na prywatny ogród przy obiekcie, gdzie można miło wypocząć. Zdecydowana większość turystów, szukając najlepszych noclegów w Mielnie, decyduje się na domki letniskowe. Obiekty te najczęściej znajdują się na ogrodzonym terenie, tworząc cały kompleks domków letniskowych. Cały teren jest ogrodzony, znajduje się w nim również miejsce na zaparkowanie samochodów, a ogrodzenie jest na noc zamykane. Dzięki temu można mieć pewność, że nikt nie ukradnie w nocy samochodu czy nie wedrze się na teren kompleksu.

Ponadto kompleks domków letniskowych, zawiera również duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku, zwykle także restauracje, bar i sklep. Domki letniskowe są wyposażone kompleksowo, znajduje się w nich kompletne wyposażenie kuchenne, łazienkowe i pokojowe. Pokoje są wygodne i komfortowe a same domki są zdolne pomieścić od kilku do kilkunastu gości. Domki letniskowe mają swoje własne werandy, na których można grilować i wypoczywać, gdy pogoda dopisuje. Tego typu kompleksy zwykle znajdują się bardzo blisko morza, w odległości paręset metrów. Z kolei dla osób, które cenią sobie bliski kontakt z przyrodą, przeznaczone są pola kempingowe i pola namiotowe. W tego typu miejscach można rozbić swoje obozowisko i nocować pod gołym niebem, słuchając szumu fal i lasów.

Mielno to miejsce położone nad Morzem Bałtyckim, które koniecznie trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu. Największą atrakcją tego miejsca, jest oczywiście nadmorska plaża i letnie kąpielisko. Główne kąpielisko znajduje się w centrum miasta, drugie miejskie kąpielisko znajduje się w dzielnicy Unieście. Kąpielisko jest w sezonie letnim strzeżone, plaża jest szeroka a piasek czysty i przyjemny w dotyku. Po całodniowym opalaniu i kąpaniu się w morzu, warto wybrać się na spacer po promenadzie i zjeść smaczny posiłek w jednej z restauracji znajdujących się w tym miejscu. Specjałami kulinarnymi tego regionu Polski, są morskie ryby. Można ich skosztować pod wieloma różnymi postaciami, w postaci smażonej, wędzonej, grilowanej lub pieczonej.

Miejscowość Mielno, słynie także ze swoich licznych zabytków historycznych. Całe miasto można podzielić na trzy główne części; na Stare Mielno, na Osiedle Przykościelne i Osiedle Lechitów. Podczas zwiedzania tej miejscowości, z pewnością warto obejrzeć Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, który został wybudowany w XV wieku. To piękny obiekt historyczny, który zachował się w doskonałym stanie. Przy kościele powstało osiedle przykościelne, które jest najstarszym obszarem tego miasta. W tym rejonie znajdują się relikty grodziska wczesnosłowiańskiego i piękny plac przykościelny. Rejon ten jest oddzielony od morza lasem, ale łączy go z nim międzynarodowy szlak rowerowe dookoła Bałtyku.

Z pewnością warto też wybrać się do Parku Dworskiego, który został wybudowany na przełomie XVIII i XIX wieku i przyjrzeć się z bliska wielu pomnikom rozmieszczonym w różnych rejonach miasta, na przykład pomnikowi Syreny z Tarczą i Mieczem, który znajduje się na ulicy Piastów; pomnikowi Morsa, który znajduje się przy głównym wejściu na plażę miejską czy rzeźba jelenia, która obecnie znajduje się na ulicy Parkowej.

Do zabytków Mielna należy również zaliczyć Willę położoną na ulicy T. Kościuszki. Jest to obiekt historyczny w formie budynku szachulcowego, który pochodzi z XX wieku.

Na terenie miasta Mielno, co roku odbywa się wiele imprez, szczególnie w sezonie letnim. Na plaży odbywają się różne imprezy muzyczne, zaś w zimie, odbywa się tu Międzynarodowy Zlot Morsów. Działa tu także czynnie Mieleński Klub Morsów 'Eskimos’.

Mielno jest typową miejscowością turystyczną, zapewniającą liczne atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. To miejscowość o wielu zaletach, gdzie mieszkańcy są bardzo przyjaźni i otwarci na turystów. To idealne miejsce na letni wypoczynek.