Gdzie zostawić samochód na gdańskim lotnisku?

Okres wakacyjny często wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kursów komunikacji publicznej. Jeżeli chcesz uniknąć ścisku i czekania, to na lotnisko w Gdańsku wybierz się własnym transportem. Czy wiesz, że na terenie Portu Lotniczego działa aż 5 parkingów?

Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy wraz z firmą Interparking zadbał o to, by na jego terenie znalazły się miejsca postojowe odpowiadające potrzebom każdego kierowcy, który przyjeżdża na lotnisko własnym samochodem. Ponad 2750 miejsc parkingowych rozdzielonych jest pomiędzy 5 parkingów.

Parking krótkoterminowy P1

Rekomendowany jest kierowcom, którzy planują zostawić samochód na czas nie dłuższy niż 2 godziny, co kosztować będzie do 18 zł. Z tego względu wybór parkingu P1 jest optymalny, jeżeli odwozisz kogoś na lot, a jeszcze bardziej, jeśli odbierasz podróżnych z lotniska. Parking jest zlokalizowany w odległości zaledwie 50m od terminala. Za każdą kolejną rozpoczętą godzinę zapłacisz 9 zł.

Parking krótkoterminowy P3

Na tym parkingu najbardziej opłaca się zostawić auto na czas do 1 doby. Jeżeli nie przekroczysz wspomnianej doby, zapłacisz nie więcej niż 22 zł. Odległość ok. 100 m od terminala czyni z tego parkingu wygodne miejsce do pozostawienia samochodu na czas oczekiwania na znacznie opóźniony lot lub gdy wylatujesz z zamiarem powrotu przed upływem doby.

Parkingi długoterminowe P4 i P5

Miejsca parkingowe na tych parkingach są dedykowane osobom udającym się w dłuższą podróż, przy czym rekomendowany czas postoju na nich wynosi od 2 do 7 dni. Oba parkingi znajdują się w odległości ok. 250 m od dworca lotniczego. Koszt pozostawienia auta P4 i P5 wynosi tyle samo. Przykładowo jest to 20 zł za 1 dzień, 79 zł za 7 dni i 127 zł za 3-tygodniowy postój.

Długoterminowy parking P6

Zbudowany został w podobnej odległości od terminala co parkingi P4 i P5. Dzięki temu, że na parkingu tym znajduje się aż 1251 miejsc, jest on najbardziej opłacalny dla podróżnych planujących pozostawienie auta na długi czas. Przykładowo za 3 tygodniowy postój samochodu zapłacisz zaledwie 95 zł, co czyni P6 najtańszym z 3 parkingów długoterminowych, które działają na gdańskim lotnisku.

Kiedy nie zapłacisz za postój?

Oczywiście przyjazd na lotnisko autem nie musi wiązać się z pozostawieniem go na płatnym parkingu. Jeżeli jedynie odwozisz pasażerów na lotnisko lub odbierasz ich spod terminala, możesz przejechać przez znajdującą się w jego bezpośrednim sąsiedztwie strefę Kiss&Fly. Jak wspomniano wyżej, gdy opuścisz ją przed upływem 10 minut, nie poniesiesz żadnych kosztów.

Rezerwacji miejsca postojowego na wybranym parkingu możesz dokonać online, korzystając z tej strony: http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan.

Zamek na Wawelu
Zamek Chęciny
Zamek w Warszawie