Zabytkowy, elegancki hotel – stylowy nocleg czy ekstrawagancja?

Wydawać by się mogło, że w czasach nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz nie ma już miejsca na zabytkowe hotele.

Wydawać by się mogło, że w czasach nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz nie ma już miejsca na zabytkowe hotele.

Obecnie stawiamy na bezobsługowe rozwiązania, innowacyjne technologie i szereg udogodnień, o których nie może być mowy w przypadku tradycyjnych wnętrz. Nie znaczy to jednak, że stylowe hotele odeszły w zapomnienie – wręcz przeciwnie! Coraz więcej osób szuka odmiany oraz decyduje się na nocleg w miejscu „z duszą”. Jeśli Ty także należysz do grona miłośników pomieszczeń z bogatą historią, z pewnością spodoba Ci się zabytkowy hotel – we Wrocławiu znajdziesz kilka takich adresów.

  • Postaw na wnętrza z charakterem

Nowoczesne pokoje hotelowe spełniają najwyższe standardy – za odpowiednio wysoką opłatą możesz wypoczywać w prawdziwym luksusie. Czy z takimi wnętrzami mogą rywalizować trzygwiazdkowe hotele we Wrocławiu? Owszem: choć nie znajdziesz w nich szklanej ściany z możliwością regulacji stopnia zaciemnienia czy designerskich obrazów, zyskasz coś równie ważnego: niepowtarzalny klimat, dzięki któremu brak ogromnego telewizora wcale nie będzie dotkliwy. Pokoje w nowoczesnych hotelach znanych sieci nie różnią się zbytnio między sobą – w każdym znajdują się podobne meble oraz identyczne rozwiązania technologiczne. Wybierając zabytkowy hotel trzygwiazdkowy we Wrocławiu masz pewność, że w swoim pokoju poczujesz powiew historii tego miejsca oraz wyjątkowy wrocławski klimat. O ile po wnętrzu nowoczesnego hotelu nie da się w zasadzie poznać, w jakiej części świata się znajdujemy, w przypadku zabytkowego hotelu nie spotkasz się z procesem standaryzacji wnętrz. Nie znaczy to jednak, że w takim miejscu musisz zrezygnować z wygody; Hotel Europejski (Wrocław) to doskonały przykład na to, że historia danego miejsca może iść w parze z nowoczesnymi technologiami.

 

  • Zainwestuj w lokalizację!

Ogromne kompleksy hotelowe rzadko kiedy powstają w centrum miasta; zazwyczaj stawia się je w pobliżu zbiorników wodnych lub lasów. Oprócz oczywistych walorów estetycznych, powód często bywa prosty: w centrum miasta trudno o działkę pod tak dużą inwestycję. Przedwojenne hotele często znajdują się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji: wystarczy krótki spacer, by znaleźć się na Starym Mieście czy w rynku. Jeśli planujesz zwiedzanie Wrocławia i zależy Ci na tym, by nie tracić czasu na dojazdy, stylowy hotel w centrum miasta to zdecydowanie najlepszy wybór!

 

  • Wyjątkowe miejsce na szczególne okazje

Rozmaite jubileusze czy uroczystości rodzinne wymagają odpowiedniej oprawy; jeśli chcesz zorganizować kameralne wesele, rocznicę lub inną uroczystość, elegancki hotel we Wrocławiu to najlepsza lokalizacja. Wyjątkowa sala bankietowa podkreśli rangę wydarzenia, a hotelowa restauracja to wprost idealne miejsce na przyjęcie. Zabytkowy hotel ma swój niepowtarzalny klimat, idealnie pasujący do wszelkiego rodzaju uroczystych spotkań. Eleganckie wnętrza doskonale łączą się z weselem w stylu glamour. Jeśli chcesz nadać imprezie wyjątkowego charakteru, postaw na stylowy zabytkowy hotel. Wszyscy goście zachwycą się jego wnętrzem!

 

  • A co z wyjazdami służbowymi?

Choć część osób podczas podróży służbowych ceni sobie przede wszystkim nowoczesny minimalizm, zabytkowe hotele pozostają w cenie – szczególnie jeśli podczas wyjazdu planujemy nie tylko pracować, ale również wykorzystać wolny czas na zwiedzanie. Położony w centrum hotel zachęca, by udać się na spacer po Starym Mieście, a charakterystyczny wystrój pomieszczeń umożliwia odpoczynek po ciężkim, wypełnionym pracą dniu. Na eleganckie hotele decydują się także firmy organizujące konferencje czy kilkudniowe spotkania biznesowe, szczególnie jeśli spodziewają się zagranicznych gości. Najlepsze hotele oferują swoim klientom nowoczesne, profesjonalne sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem – idealne na część biznesową spotkania. Sala konferencyjna w centrum miasta, stylowe pokoje oraz restauracja serwująca najlepsze potrawy to przepis na sukces podczas biznesowych negocjacji. Inwestycja w nocleg w eleganckim hotelu zwróci się z pewnością!

Zarezerwuj nocleg już dziś na www.europejskiwroclaw.pl

Ralph Kaminski – awangardowa sława polskiej sceny muzycznej