Najciekawsze miejsca kempingowe w Polsce

Coraz więcej osób poszukuje ciekawych miejsc kempingowych w Polsce, planując wyjazd pod namioty i pozostawianie przez większą część urlopu wyłącznie w towarzystwie najbliższej rodziny i natury. Sprawdź, które kempingi i pola namiotowe warto odwiedzić w Polskich górach, nad morzem, w lasach i nad jeziorami.

Planowanie kempingu – jak się przygotować?

Znając lokalizację, w której rozbijesz obozowisko i okoliczne atrakcje, które można odwiedzić podczas pieszych wędrówek, przygotowania do kempingu warto zacząć od skompletowania wyposażenia outdoorowego. Jeśli nie planujesz wyjazdu kamperem, podczas biwaku z pewnością przyda się solidny namiot odporny na warunki pogodowe, turystyczna kuchnia wraz z całym wyposażeniem do przygotowywania smacznych obiadów, wyposażenie namiotu, a więc karimaty, śpiwory, poduszki i kołdry, wygodny plecak, w który zapakujesz się w drodze na pole namiotowe lub podczas pieszych wypraw w trakcie urlopowego wypadu oraz odzież outdoorowa, która zapewni odpowiednią ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi, kąsającymi owadami, chłodem i drobnymi urazami.

Najciekawsze lokalizacje kempingowe w Polsce

Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu przyrodniczemu, Polska obfituje w wyjątkowe lokalizacje na kempingi w niemalże każdym rejonie. Nie musisz jechać daleko, by odkryć uroki czasu spędzonego na łonie natury i odetchnąć od codzienności miasta. Wakacje na kempingu możesz spędzić w duecie, ze znajomymi lub z całą rodziną. Gdzie pojechać?

Kempingi nad morzem

Zaczynając od klasycznego kierunku wakacyjnego, wyjazd nad morze można zorganizować bez konieczności rezerwowania miejsca w hotelu. Wśród ciekawszych propozycji kempingowych nad morzem proponujemy:

  • Ośrodek Pod Cyprysami w Jastarni, zlokalizowany zaledwie 800 m od centrum miasta i 150 m od morza. Plaża jest tu dość szeroka i często pusta, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi podczas urlopu. Na jakie udogodnienia można liczyć w obozowisku? Całodobowo strzeżony teren pola namiotowego, przyłącza dla karawanów, dostęp do prądu i Wi-Fi na terenie ośrodka oraz możliwość zrzucania odpadów z toalet chemicznych do specjalnych punktów.
  • Ośrodek Mały Horyzont, Władysławowo. Kolejny punkt dla fanów bliskiego kontaktu z morzem. Pole kempingowe sąsiaduje bezpośrednio z Władysławowem i półwyspem helskim, przez co daje dostęp do wielu lokalnych atrakcji turystycznych. Na terenie ośrodka możesz liczyć na dostęp do pełnego węzła sanitarnego, bezprzewodowego Internetu, kuchni z lodówką i kuchenką gazową, a nawet pralek dostępnych odpłatnie w ośrodku.

Kempingi w górach

Podążając w zupełnie przeciwnym kierunku, dużą popularnością cieszą się w tym roku pola kempingowe w polskich górach. Te, które zwróciły naszą uwagę to m.in.:

  • Osada Turystyczna Domki w Lesie – Tylicz k. Krynicy Zdrój. Jako ośrodek położony w małej turystycznej miejscowości, tuż przy Krynicy Zdrój, „Domki w lesie” oferują doskonały punkt startowy dla górskich wycieczek pieszych. Na 10-hektarowym terenie możesz liczyć na mnóstwo miejsca na rozbicie namiotów lub ustawienie kampera. Pole caravaningowe jest wyposażone w pełny węzeł sanitarny, dostęp do prądu i bieżącej wody, a także atrakcje dla gości w postaci placu zabaw, basenu kąpielowego, ogródka gastronomicznego, kortów do tenisa, wypożyczalni rowerów górskich oraz miejsc na organizację ognisk.
  • Camper Park – Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Na gości pola kempingowego czekają nie tylko wyjątkowe widoki na Tatry, ale i doskonale zorganizowane zaplecze techniczne na dłuższy wypoczynek. Teren jest chroniony, a na miejscach postojowych dla przyczep kempingowych i kamperów przygotowane jest pełne zaplecze sanitarne oraz przyłącza energetyczne i wodnokanalizacyjne.

Sprawdź wypożyczenie kampera

Kempingi w lesie i nad jeziorem

Dużą zaletą terenów kempingowych w otoczeniu lasów jest szansa, że znajdziesz je właściwie w każdym regionie Polski. Ciekawe tereny znajdziesz m.in. w Łazach w woj. zachodniopomorskim, w ośrodku Osada nad Wodą oraz w Łagowie, w woj. lubuskim, w ośrodku Zacisze. Często tereny leśne znajdują się blisko ośrodków wypoczynkowych nad jeziorem, co dla poszukujących wakacyjnych atrakcji na świeżym powietrzu będzie doskonałym wyborem. Ciekawą propozycję wypoczynku nad jeziorem pod namiotami lub w kamperze oferuje Camping Mała Szwajcaria w Przywidzu, woj. Pomorskie, Camping Polana Sosny w Niedzicy, woj. Małopolskie oraz Camping Dłużek, Jedwabno w woj. warmińsko-mazurskim. Na brak pięknych widoków, spokoju i bliskości natury nie można tu narzekać.

Jeśli planujesz wypady kempingowe w najbliższych miesiącach, sprawdź porady dotyczące przygotowania kempingowej kuchni outdoorowej i pomysły na ciekawe dania na świeżym powietrzu zebrane na Addnature.pl.